Scénáristická stávka asi jen tak neskončí a vypadá to, že příští rok bude na filmy asi malinko chudší. Johnny Depp si měl už na jaře v dramatu Shantaram zahrát bývalého feťáka, který se po útěku z vězení dostal do Indie, kde se vydával za doktora a poté dokonce i do Afghánistánu přímo doprostřed války gangů. Kvůli stávce z filmu ale nakonec sešlo. Stejný problém má i Michael Mann, jehož špionážní thriller Edwin A. Salt skončil prozatím také u ledu. Depp s Mannem si ale řekli, že tohle nucené volno by bylo škoda proflákat někde na Havaji se skleničkou irské whiskey v ruce a kubánským doutníkem v puse.

Michael Mann už nějaký ten čas pokukuje po knize s dlouhým názvem Public Enemies: America's Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-34, jejíž autor se zabývá největšími zločinci americké historie a tím, jak se jim FBI dostala na kobylku. Bonnie a Clyde ale svůj film už mají a George „Babyface“ Nelson si zase s takhle srandovním jménem vlastní film nezaslouží. John Dillinger ale ano. A vypadá to, že by si ho mohl zahrát právě Depp. Dillinger nejen že vykrádal banky víc, než je zdrávo, ale také dělal vrásky policii při automobilových honičkách po městech. Navíc v době hospodářské krize si ho obyčejný lid zidealizoval a považoval ho za novodobého Robina Hooda.

Na tuhle roli měl Michael Mann původně vyhlédnutého Leonarda DiCapria, ale ten dal přednost další spolupráci s Martinem Scorsesem v jeho novince Shutter Island. Depp by však byl jako náhrada víc než slušný. A s klasickým gangsterským „Tommy gunem“ by mu to mohlo zatraceně seknout.