Je trochu podezřelé, kolik se vyrojilo zpráv o herních adaptacích, ale zřejmě je to dáno tím, že jsou to tituly/licence, které měla filmová studia v šuplíku několik měsíců. A teď v dobách nejistých se zkrátka hodí každé stéblo. Kupředu se tak hýbe nejen očekávaný Princ z Persie, ale především Max Payne, o kterém ještě před dvěma týdny neměl nikdo ani zdání (Foxové koupili licenci kdysi dávno a zahrabali jí někam hodně hluboko). Definitivní startovní výstřel padne asi až ve chvíli, kdy Hitman oslaví úspěch v kinech, ale Foxové už mají představitele hlavní role a režiséra. To je zatraceně slušný skok.

Neználkům bychom měli připomenout, že Max Payne je noirová akční pecka, která se hodně podobá filmům Johna Woo - střílí se v ní obouruč, stříká tu hodně krve a protivníci padají po stovkách. Max je navíc schopen zpomalovat čas, kdykoliv hodí rybičku bokem a během ní postřílí tucet padouchů. Nejlépe kinetiku celé hry popíše trailer. Kromě báječného systému ovládání se titul od Remedy mohl pochlubit především zajímavým vyprávěním děje. Nešlo ani tak o ten tuctový příběh pomsty za vyvražděnou rodinu (to je ostatně variace na Punishera), ale o noirovou atmosféru a komiksovou stylizaci. Režie se ujme John Moore, který má na kontě vizuální pecku Za nepřátelskou linií, solidní remake Let Fénixe a debilní remake Omen 666. Ve všech případech ale hodně tlačil na pěkné audiovizuály a jediné, co mu podráželo nohy byl scénář. Pokud bude Max Payne především o střílení a zápletka (oba díly dohromady) se bude odvíjet pomocí stylových dialogů a suchých hlášek, mohlo by to vyjít. Menší zádrhel však spočívá v obsazení hlavní role.

Chválím Marka Wahlberga, kde můžu, ten kluk je akční ďáblík se smyslem pro humor, vrásek už mu osud taky nadělal dost a když si to jde ve finále Čtyř bratrů rozdat s hlavním záporákem, máte pocit, že mu utrhne hlavu. Jenže je to prcek a nemá v obličeji Maxovu "vysekanost". Rozhodně je blíž předloze než např. Olyphant před natáčením Hitmana, takže bychom neměli příliš brblat (v posledních ukázkách vypadá Olyphant skvěle), ale beztak jsem si představoval někoho jiného. Nejdůležitější však budou kvality Hitmana. Nejen pro Fox, ale i pro nás... možná se nám tu rodí adaptační mainstream, někde mimo ambiciózního Prince a odpadního Bolla. Nedivil bych se, kdyby teď Foxové začali nakupovat licence ve velkém (mohou začít Alanem Wakem od stejného týmu). Hitman v mnoha směrech rozhodne o tom, jak to bude dál.