Všechno je to na draka


ikona
imf
adaptace knihy
 

Dračí filmy jsou na tom podobně jako ty pirátské. Čas od času se nějaký vynoří, utrží přinejlepším průměrnou ostudu a zase je ticho po pěšině. Zatímco mořští rabiáti se dočkali díky Jerrymu Bruckheimerovi, oheň chrlící poletuchy začínají ožívat díky knižním adaptacím. Před branami kin stojí Eragon, dračí vsuvku nabídnul i čtvrtý Harry Potter a někde v dáli za kopci už připravuje formu Šmak z Tolkienova Hobita. A to nebude zdaleka všechno.

Na pulty knihkupectví se totiž chystá titul Jamese Owena pojmenovaný Here, There Be Dragons, ve kterém se trojice klučinů v Londýně během první světové války zaplete do velkého dobrodružství. Společně získají tajemnou knihu Imaginarium Geographica, jakýsi atlas mýtických krajin. Znáte to... dojít na nádraží a projít na nástupiště jako Harry Potter... takových zkratek do jiných světů je podle této knihy hned několik a John, Jack a Charles je hodlají prozkoumat. O draky a jiné bytosti tak na jejich cestě nebude nouze. Skutečným tahákem však je, že tihle mladíci jsou ve skutečnosti budoucí spisovatelé - J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis a Charles Williams. Autor knihy, James Owen, to vymyslel po čertech chytře a tak se nakladatelství Simon & Schuster může už příští týden těšit na pořádné tržby. Všeobecně se očekává, že to bude jeden z největších bestsellerů roku.

A když se něco podobného předpokládá, musí u toho být i někdo z Hollywoodu. Jako první dorazili do pomyslné aukční síně producent filmů o Potterovi David Heyman a režisér a scenárista David Goyer. Koupili Owena i s kloboukem, který měl zrovna na hlavě. Pro někoho to může být potěšující zpráva, naznačující bohatý import draků na stříbrné plátno, jiní fandové si naopak vzpomenou na Goyerovy režijní úspěchy a začnou tasit černé kapesníky. Ačkoliv jeho nedávno dotočený The Invisible vypadá celkem slibně, vzpomínky na třetího Bladea mě nutí k obrovské ostražitosti. Zatím mám Davida ve škatulce nešiků a zůstane tam minimálně do té doby, než se vytasí s něčím lepším, než Dominicem Purcellem v sexy tričku s výstřihem do tvaru písmene T.

Jinými slovy bych byl nerad, kdyby zkazil tak zajímavou předlohu (samozřejmě mluvíme o dojmech, na recenze celé knížky si budeme muset ještě chvilku počkat). A to mi fantasy žánr až tak moc žíly netrhá. Co teprve zástupy LOTRofilů, které budou muset bezmocně sledovat, jak jim někdo nadvakrát kuchá jejich modlu.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace