Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Top Gun: Maverick: Recenze

příspěvky 21 - 40 Napsat příspěvek
reaguje na: Epochva
Podívám se, vyjádřím se. Ale nezapomeň, chlapče. Co odborník, to jiný názor. To platí na všechny obory;)
Vágní se ti to zdá proto, že je to účel. Film je tzv. fikční svět, ergo realitu maximálně odráží jako zrcadlo s optickými vadami. Do “reality” má hodně daleko, a to se bavíme i o dokumentaristice.
Z vyjádření bývalých a současných instruktorů TG se dá odvodit (dle konkrétního videa), že to to zrcadlo nemá tolik vad jako jednička;)
829910
Podívám se, vyjádřím se. Ale nezapomeň, chlapče. Co odborník, to jiný názor. To platí na všechny obory;) Vágní se ti to zdá proto, že je to účel. Film je tzv. fikční svět, ergo realitu maximálně odráží jako zrcadlo s optickými vadami. Do “reality” má hodně daleko, a to se bavíme i o dokumentaristice. Z vyjádření bývalých a současných instruktorů TG se dá odvodit (dle konkrétního videa), že to to zrcadlo nemá tolik vad jako jednička;)
829876
6 0
reagují: Epochva
reagovat
reaguje na: ovmartin23
Jj, je to první. Ale upřímně, skoro jsem si toho ani nevšiml … pokud to teda bereš jako negativum.
829909
Jj, je to první. Ale upřímně, skoro jsem si toho ani nevšiml … pokud to teda bereš jako negativum.
829847
1 0
reagují: ovmartin23
reagovat

7/10

Je to slusne a asi tak 10s jsem citil napeti, coz je pocit, ktery jsem u takove chujoviny necekal. Kosinski si napravil reputaci po nudnem dog fightu z Trona. Kazdopadne jsme se tomu s zenou i castecne smali, jaky pomnik si Tom Cruise udelal a korunu tomu nasadil jeho shirtless titulek v zaveru. To byl vybuch smichu a potlesk zaroven. :+
829881
Je to slusne a asi tak 10s jsem citil napeti, coz je pocit, ktery jsem u takove chujoviny necekal. Kosinski si napravil reputaci po nudnem dog fightu z Trona. Kazdopadne jsme se tomu s zenou i castecne smali, jaky pomnik si Tom Cruise udelal a korunu tomu nasadil jeho shirtless titulek v zaveru. To byl vybuch smichu a potlesk zaroven. *:+*
7/10
2 -7
reagovat
reaguje na: Epochva
Hele, třeba, ale zjevně je to pořád dost jiný level, než mnou zmiňovaný Fury, kdy i vojenský analfabet (ověřeno na několika) viděl, že toho tam je až moc WTF.
829878
Hele, třeba, ale zjevně je to pořád dost jiný level, než mnou zmiňovaný Fury, kdy i vojenský analfabet (ověřeno na několika) viděl, že toho tam je až moc WTF.
829876
2 0
reagovat
reaguje na: kfk
Fráze, že: "...je to z pohledu avioniky vlastně dost blízko reality." je dost vágní asi jako, že je Ordinace v Růžové zahradě dost blízko realitě ve zdravotnictví, nebo, že si (slovy z recenze) z filmu Commando lze udělat obrázek, jak tvrdou práci mají vojáci speciálních jednotek...
Tento rozhovor s nestorem českého vojenského letectví Jardou Míkou o TG: Maverick, je trošku střízlivější a to je často mezi řádky cítit hodně silná diplomacie a zdvořilost...
829876
Fráze, že: "...je to z pohledu avioniky vlastně dost blízko reality." je dost vágní asi jako, že je Ordinace v Růžové zahradě dost blízko realitě ve zdravotnictví, nebo, že si (slovy z recenze) z filmu Commando lze udělat obrázek, jak tvrdou práci mají vojáci speciálních jednotek... [url=https://www.kinobox.cz/clanek/22115-rozhovor-s-velitelem-jaroslavem-mikou-o-druhem-top-gunu]Tento rozhovor [/url]s nestorem českého vojenského letectví Jardou Míkou o TG: Maverick, je trošku střízlivější a to je často mezi řádky cítit hodně silná diplomacie a zdvořilost...
829819
2 -8
reagují: kfk, Barv666
reagovat
reaguje na: Codename.Onyx
Jó, to mě taky pobavilo:+. Na druhou stranu zase bych netvrdil, že Cruise je poslední svého druhu, byť nejen za Top Gun u mě má hodně plusových bodíků :)
829850
Jó, to mě taky pobavilo*:+*. Na druhou stranu zase bych netvrdil, že Cruise je poslední svého druhu, byť nejen za Top Gun u mě má hodně plusových bodíků *:)*
829826
1 0
reagovat

dotaz na Imax

v jakém je TGM formátu?
1) klasický Nolan nebo M:I Fallout
- film je 2,4:1 a u akčních scén se obraz roztáhne na 1,9:1
2) všechno od Kosinského nebo Endgame nebo 1917 nebo Skyfall
- oproti normálnímu kinu je Imax projekce celá v 1,9:1

myslel jsem, že to bude druhá možnost, ale je to první, že?
829847
v jakém je TGM formátu? 1) klasický Nolan nebo M:I Fallout - film je 2,4:1 a u akčních scén se obraz roztáhne na 1,9:1 2) všechno od Kosinského nebo Endgame nebo 1917 nebo Skyfall - oproti normálnímu kinu je Imax projekce celá v 1,9:1 myslel jsem, že to bude druhá možnost, ale je to první, že?
dotaz na Imax
1 0
reagují: kfk
reagovat
reaguje na: Codename.Onyx
Holy f*ck. V P-51 bych se chtěl proletět taky. :'(
829827
Holy f*ck. V P-51 bych se chtěl proletět taky. :'(
829826
2 0
reagovat
Mrkněte radši na něco takového, moc se mi líbí příspěvek,

This is what you call a MOVIE STAR and the last one of his generation and this generation.

link
829826
Mrkněte radši na něco takového, moc se mi líbí příspěvek, This is what you call a MOVIE STAR and the last one of his generation and this generation. https://www.youtube.com/watch?v=v1iZtBM23bY
2 -2
reagují: Stranger777, Memphis
reagovat
reaguje na: kfk
Díky moc, přesně tohle jsem potřeboval - teď se můžu doopravdy těšit!
829821
Díky moc, přesně tohle jsem potřeboval - teď se můžu doopravdy těšit!
829798
1 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Z toho, co jsem viděl vyplývá, že je to z pohledu avioniky vlastně dost blízko reality. Jen ten starší intruktor měl menší výhrady. A tady je zase video s právníkem z JAGu, který reaguje na první TOP GUN. Je docela vtipnej.
829819
Z toho, co jsem viděl vyplývá, že je to z pohledu avioniky vlastně dost blízko reality. Jen ten starší intruktor měl menší výhrady. A [url=https://m.youtube.com/watch?v=sTx_qZL3tqM]tady[/url] je zase video s právníkem z JAGu, který reaguje na první TOP GUN. Je docela vtipnej.
829808
2 0
reagují: Epochva
reagovat
reaguje na: kfk
To je úžasný, díky :+ 

Přesto se najde mraky internetových teoretiků, kteří to rozcupují jako nekoukatelné kvůli nepřesnosti a mezi tím si to experti z praxe užívají. To je stejné jako s Chernobylem nebo boxerskými filmy. 
829808
To je úžasný, díky *:+*  Přesto se najde mraky internetových teoretiků, kteří to rozcupují jako nekoukatelné kvůli nepřesnosti a mezi tím si to experti z praxe užívají. To je stejné jako s Chernobylem nebo boxerskými filmy. 
829798
6 0
reagují: kfk
reagovat
Ještě jsem to neviděl celý, ale tady máte fajn interview s instruktory TOP GUNu. Ve zkratce: moc se jim to líbilo. Jeden z nich dokonce říká, že spoustu manévrů, které tam jsou, dělal v reálu.
829798
Ještě jsem to neviděl celý, ale [url=https://www.youtube.com/watch?v=r5tJA9pluxY&t=1933s]tady[/url] máte fajn interview s instruktory TOP GUNu. Ve zkratce: moc se jim to líbilo. Jeden z nich dokonce říká, že spoustu manévrů, které tam jsou, dělal v reálu.
4 0
reagují: Barv666, AndyKaufman
reagovat
Skvělé video o tom, jak dostali do stíhaček kamery a čím vším si museli herci projít.
Scéna, kdy odletí střecha kabiny ve scéně s Harrisem prý nebyla v plánu a měli je jeden pokus.

link
829674
Skvělé video o tom, jak dostali do stíhaček kamery a čím vším si museli herci projít. Scéna, kdy odletí střecha kabiny ve scéně s Harrisem prý nebyla v plánu a měli je jeden pokus. [url=https://www.youtube.com/watch?v=0ca9EiA3wMo]link[/url]
2 0
reagovat

9/10

Včera jsem na tom byl v IMAXu. Od prvního tónu znělky, takovej ten přiblblej úsměv, co mi tak nějak vydržel až do konce. Nostalgie dělala opravdu dost, ale i jinak vše ve filmu fungovalo, romantická linka, strhující akce, jen bych měl asi výtku k té závěrečné akci. Přišlo mi to až příliš přepálený, jak tady zmiňoval Barv, skoro jak ve Furym.

Spoiler vyzrazující i děj, tak asi jen pro ty, co už film viděli:
Čekal jsem, že tu misy, alespoň někdo nepřežije, třeba, že sestřelí Phoenix nebo Fanboye nebo kdo to letěl s nimi. Jakmile se objevili na radaru, tak na každého odstartovaly 4 rakety a všechny na pohodu odkloněj flérama. Když se Rooster vrací, tak oni ho opustí a letí dál na loď i když oba filmy zdůrazňujou, že nikdy neopustíš parťáka, konec ve dvou byla už definitivní pohádka, tam už bylo jasný, že se jim nemůže nic stát. Za to srážím bodík dolu i když jinak byla ta akce strhujícím způsobem natočena, o tom žádná, ale každej film Toma nemusí být Mission Impossible.
829666
Včera jsem na tom byl v IMAXu. Od prvního tónu znělky, takovej ten přiblblej úsměv, co mi tak nějak vydržel až do konce. Nostalgie dělala opravdu dost, ale i jinak vše ve filmu fungovalo, romantická linka, strhující akce, jen bych měl asi výtku k té závěrečné akci. Přišlo mi to až příliš přepálený, jak tady zmiňoval Barv, skoro jak ve Furym. Spoiler vyzrazující i děj, tak asi jen pro ty, co už film viděli: Čekal jsem, že [spoiler]tu misy, alespoň někdo nepřežije, třeba, že sestřelí Phoenix nebo Fanboye nebo kdo to letěl s nimi. Jakmile se objevili na radaru, tak na každého odstartovaly 4 rakety a všechny na pohodu odkloněj flérama. Když se Rooster vrací, tak oni ho opustí a letí dál na loď i když oba filmy zdůrazňujou, že nikdy neopustíš parťáka, konec ve dvou byla už definitivní pohádka, tam už bylo jasný, že se jim nemůže nic stát.[/spoiler] Za to srážím bodík dolu i když jinak byla ta akce strhujícím způsobem natočena, o tom žádná, ale každej film Toma nemusí být Mission Impossible.
9/10
3 0
reagovat
Tak v neděli do IMAXu po druhý. (Můj vůbec první film, na kterej jdu do IMAXu víc než jednou).

Těšim se ještě víc, jak na po prvý!
829601
Tak v neděli do IMAXu po druhý. (Můj vůbec první film, na kterej jdu do IMAXu víc než jednou). Těšim se ještě víc, jak na po prvý!
2 -1
reagovat
9/10

Natocene je to paradne, herci vsetko super, ale ja si musim trochu zafrflat na to lietanie. Okrem toho ze sa pouzivaju flares na SAM, to ... no nic. Vyzera to dobre a ucel to plni. It's not a documentary. 

Ale za mna tomu paradoxne ubralo to ze sa leti konkretna a velmi obmedzena misia. Tym padom sa driluje z nicenie Death Star a neni cas na vylomeniny od srdiecka. Ani ziaden prepaleny vzdusny suboj nakonci. Iba jeden nahradnik prileti tak aby sa nepovedalo.  Proste mi tam chybal ten balls to the wall pristup kedy hlavnym zamerom bolo vymysliet to tak aby vsetci boli strasne cool, neporusili sa ziadne predpisy a namornictvo nemohlo byt za blbych. Inac bolo jedno ci to nejak suvisi s realitou. 
829533
9/10 Natocene je to paradne, herci vsetko super, ale ja si musim trochu zafrflat na to lietanie. Okrem toho ze sa pouzivaju flares na SAM, to ... no nic. Vyzera to dobre a ucel to plni. It's not a documentary.  Ale za mna tomu paradoxne ubralo to ze sa leti konkretna a velmi obmedzena misia. Tym padom sa driluje z nicenie Death Star a neni cas na vylomeniny od srdiecka. [spoiler]Ani ziaden prepaleny vzdusny suboj nakonci. Iba jeden nahradnik prileti tak aby sa nepovedalo.  [/spoiler]Proste mi tam chybal ten balls to the wall pristup kedy hlavnym zamerom bolo vymysliet to tak aby vsetci boli strasne cool, neporusili sa ziadne predpisy a namornictvo nemohlo byt za blbych. Inac bolo jedno ci to nejak suvisi s realitou. 
3 0
reagovat
reaguje na: Polux
Reálnost leteckých scén neurčuje přebarvené letadlo, nebo následky po provedeném manévru. Jde o to, že ten výkrut, nebo let na zádech možný je. Což přičítám poradcům, kteří při pokračování zůstali před dveřmi studia...
829460
Reálnost leteckých scén neurčuje přebarvené letadlo, nebo následky po provedeném manévru. Jde o to, že ten výkrut, nebo let na zádech možný je. Což přičítám poradcům, kteří při pokračování zůstali před dveřmi studia...
829442
1 0
reagovat
reaguje na: Polux
Ani mě to netrápí, neboj. Trápily mě ale názory kamarádů na pivu, kteří to  probírali docela vážně, jako kdyby na tom opravdu něco bylo...
829457
Ani mě to netrápí, neboj. Trápily mě ale názory kamarádů na pivu, kteří to  probírali docela vážně, jako kdyby na tom opravdu něco bylo...
829442
1 -3
reagovat
reaguje na: Epochva
Počkej, myslíš ten samý Top Gun, ve kterém lítají F-5 nabarvené na černo a říkají jim MiG-28, Maverick s Goosem při letu na zádech letí kokpitem asi metr od kokpitu "MiGu", při průletu kolem věže Maverick provede s forsáží barrel roll (za což by v reálu vracel křidélka) a instruktáže se provádí v hangáru (ideálně s kovbojským kloboukem na hlavě):D?

Plno blbostí je i v jedničce a já si ji navzdory tomu dokážu skvěle užít a totéž platí o dvojce. V Hollywoodském blockbusteru pro masy hledám primárně potěchu pro první signální, napětí, emoce a celkově zážitek, což oba filmy plní skvěle, takže za mně je mise splněna:)
829442
Počkej, myslíš ten samý Top Gun, ve kterém lítají F-5 nabarvené na černo a říkají jim MiG-28, Maverick s Goosem při letu na zádech letí kokpitem asi metr od kokpitu "MiGu", při průletu kolem věže Maverick provede s forsáží barrel roll (za což by v reálu vracel křidélka) a instruktáže se provádí v hangáru (ideálně s kovbojským kloboukem na hlavě)*:D*? Plno blbostí je i v jedničce a já si ji navzdory tomu dokážu skvěle užít a totéž platí o dvojce. V Hollywoodském blockbusteru pro masy hledám primárně potěchu pro první signální, napětí, emoce a celkově zážitek, což oba filmy plní skvěle, takže za mně je mise splněna*:)*. 
829426
10 0
reagují: Epochva, Epochva
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se