Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Téma: Všechno, co nám prozradil nový trailer osmých Star Wars

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek
Původně jsem měl v plánu udělat rozbor traileru, ale jak se v článku správně uvádí, jakkoliv se nám snaží ukázka tvrdit opak, v podstatě nic neodhalila. Na rozdíl od EPVII opravdu neznáme přesnou stavbu příběhu. U TFA bylo půl roku dopředu známo 90 % děje filmu. Naproti tomu (nebo spíše právě proto) tentokrát známe jen základní kostru s pivotními momenty, a uniklé detaily, ale ne celý výsledný obraz - neboli víme, co se stane, ale ne přesně jak a s jakými důsledky:

⦁ Časová rovina a obecný dějový rámec:

 - Z kanonické literatury víme, že ještě před 6 lety byl Ben Solo jedním z učnů Luka v jeho akademii. Luke je na planetě 2 roky. Za pomoci Lor San Tekky hledal tajemství Síly a první chrám Jediů ("force-tree"). Také víme, že Leia a potažmo Luke ví o Snokovi a ten sledoval Bena ještě před narozením. "Síla se probouzí" dostává nový rozměr, pokud bereme v potaz nejen Rey ale i Snoka.

 - (Spekuluje se, že v případě Snoka jde o prastarého force-usera, živícího se Living Force - tedy jakéhosi force-upíra. Pokud nemá zdroje, rychle se rozpadá, proto tisíciletí hibernoval. Za jeho prvnotním vzbuzením a postupným nabýváním na síle stál nepřímo Palpatine a jeho Rozkaz 66 a vyhlazení Jediů. Luke odešel do exilu, protože se jednak před Snokem skrývá - jeho síla by mohla pro Snoka být poslední kapkou k úplné regeneraci, a za druhé hledá možnosti a vědomosti, jak proti němu bojovat - Journal of the Whills?)*

* V původním konceptu Lucase byly Whills bytosti s nadpřirozenými​ schopnostmi, jejichž prostřednictvím sledujeme příběhy z předaleké galaxie - postupně byl koncept nahrazen Silou a ony z vyprávění (skoro) vytlačeny - přesto jsou zmínky o nich stále kanonické; Yoda se naučil splynutí se Silou díky Force Priestesses a Qui-Gon nedokonale díky Shaman of the Whills, v novelizaci TFA je pak citována přímo pasáž z deníku:

"First comes the day
Then comes the night.
After the darkness
Shines through the light.
The difference, they say,
Is only made right
By the resolving of gray
Through refined Jedi sight."―Journal of the Whills, 7:477


⦁ Rey, Chewbacca a R2-D2 s Lukem na Ahch-To.

 - Rey za Lukem na Ahch-To nepřichází prvotně kvůli výcviku, ale protože ho chce přivést zpět do boje proti Prvnímu řádu. Má ho za hrdinu, ale vidí ho jako zlomeného starce, proto se chce ona vycvičit v Síle a potřebuje vést.

 - Dojemná shledání (Luke obdrží rodinný světelný meč - vidíme, jak se mu třese ruka - všimněme si poškození od blasteru z EPVI, Luke se setkává s Chewiem a Artoo).

 - Luke je nejprve překvapený (pouze Lor San Tekka znal jeho lokaci) a naštvaný (ještě není připraven na boj se Snokem a nyní je odhalen)  a nechce trénovat Rey (ví o vadách Jediů a jak jejich pády opakovaně stály za vzestupem Temné strany).

 - Rey se na vlastní pěst vydává prozkoumat onen první chrám Jediů (aka force-tree).

 - Luke neochotně Rey vysvětluje Sílu, spíše než o jedijský trénink jde o učení o Living a Cosmic Force. Ve filmu se má objevit force-ghost Yoda, minimálně hlas Obi-Wana a zřejmě také Anakina.

 - Luke Rey podrobí zkoušce, kdy se má "utkat" s mořskou příšerou, stejně jako Luke musel prokazovat, že je hoden být na planetě domorodým "jeptiškám."

 - Luke nosí batoh plný starodávných relikvií, který dostal od Lor San Tekky, jenž mu s hledáním prvního chrámu jediů pomáhal. Používá hůl se zdobnou hlavou ve tvaru ještěra / draka. Má úžasný starý kompas, který slouží nejen k orientaci. Kolem krku má přívěšek, ve kterém má být úlomek kyber krystalu (ze světelného meče jeho otce?).


⦁ Leia a C-3PO, Poe a BB8, Finn s Rose na D'Qaru.

 - Finn je na začátku filmu v tzv. bacta-skafandru, který hojí jeho ránu od Kylo Rena. Po probuzení zjišťuje, že se jeho fyzické síly znásobily.

 - Nová postava Rose Tico je mechanikem a po zničení základny na D'Qaru se dostává na misi s Finnem. Její sestra Paige je střelkyní v bombardéru a zřejmě nepřežije.

 - Poe má nový vylepšený X-wing, který má přídavné motory umožňující krátkodobé extrémní zrychlení (na způsob nitra u aut).

⦁ Snoke, Phasma, Hux a Kylo Ren na Supremacy / (domovské planetě Prvního řádu?).

 - Po zničení základny Hvězdovrah (jedná se o přetvořenou planetu Ilum známou jak z Legends, tak novodobého kánonu) je sice První řád oslaben, ale zároveň se plně odhalil před zbytkem galaxie a nyní je brán jako opravdová hrozba.

 - Snokeovým sídlem je "Mega Star Destroyer" - Supremacy, kde má i vlastní trůnní sál. Tento se dá využít jako únikový modul. Libuje si v bohatství a přepychu, které dává opulentně najevo. Na ruce má prsten s černým krystalem.

 - Má vlastní stráž, tzv. Praetorianskou gardu, čítající 8-10 členů v rudém brnění (variace na Imperátorovu gardu, připomínají ale spíš samuraje). Každý z nich má jinou zbraň (meč, oboustrannou hůl, nunčaky, nože, vrhací hvězdice,...) se silovým polem; zřejmě pro boj proti světelnému meči. Dva jeho nejoblíbenější stojí za každých okolností u jeho trůnu, který je pohyblivý - na kolejnici. Po cestě od trůnu k výtahu do trůnního sálu stojí po obou stranách zbytek stráží. Začíná být zřejmé, že se jedná o Rytíře Ren.

 - Nejvyšší vůdce je hluboce zklamán, že jeho - Kylo Rena -  porazila "ta holka." Chce ji. Vysvětluje mu historii a v čem bylo Impérium "vadné," přičemž použije holozáznam císaře.

 - Kylo Ren bude ve filmu skoro jako nová postava. Tak jako ho změnila jizva (Rian Johnson změnil její pozici v TLJ oproti TFA - dost wtf moment) na zevnějšku, tak ho změnila vražda vlastního otce uvnitř.

 - Má obměněný kostým a navíc plášť (traduje se že přímo dědečka a že se vrátíme do jeho pevnosti na Mustafaru). Během filmu začíná s přilbou, ale v určitém bodě ji symbolicky zničí.

 - Stejně jako jeho děd, otec a strýc je Kylo Ren skvělý pilot - ve filmu uvidíme jeho nový TIE Silencer (záře motorů má přecházet od červené po modrou a nazpět - znovu symbolika).

 - Kapitánka Phasma má novou zbraň; bojové kopí a jsou s ní 2 "popravčí" stormtroopeři. Ve filmu ji nakonec neuvidíme bez přilby.

 - První řád má vlastní jednotky BB; černé, aby bylo jasné, že jsou "zlé."

⦁ První řád útočí na D'Qar, Odpor se evakuuje.

 - První řád používá orbitální bombardování pomocí nových destruktorů třídy Dreadnaught.

 - Poe velí letce X-wingů, nová postava Tallie Lintra A-wingům.

 - Kylo Ren dostal od Snoka za úkol zabít svou matku, ale nedokáže to. Po návratu na Supremacy a konfrontaci se Snokem ničí svou přilbu.

 - Leia a C-3PO, Poe a BB8 cestují na Crait, někde mezi tím nebo přímo tam se setkávají s místoadmirálkou Holdo jako zástupkyní pozůstatků Republiky.

 - Finn a Rose na tajné misi na Cantonicu, kde mají na radu Maz Kanaty vyhledat "DJ," který má pomoci s infiltrací a sabotáží Supremacy.


⦁ Kylo Ren s Praetoriány / Rytíři Ren útočí na Rey s Lukem na Ahch-To.

 - Kylo Ren zná polohu díky lokátoru, který instaloval na Milenium Falcon ještě na Starkiller Base. (Tady se zdroje významně liší a je možné ještě jedno vysvětlení se Snokem, viz níže.)

 - Než dojde k bitvě, Kylo Ren provokuje Rey a řekne něco, kdy Luke ztratí sebeovládání a nechá Silou doslova explodovat jednu z kamenných chatrčí.
 - Kylo Ren dráždí i Luka a dokonce podpálí onen první chrám jediů - tedy force-tree.

 - Dochází k bitvě se světelnými meči Rey - Ren, která se dostane až na hranu mořského útesu a simultánně Luke - Rytíři / Praetoriání, kdy Luke naplno ukáže svůj potenciál (a temnou stranu) a lehce je porazí pouze za pomocí Síly - několik z nich dokonce doslova "vypaří" nebo odhodí pomocí "Force Repulse" (stejnou moc měl Starkiller ve hře The Force Unleashed).

 - Toto když Kylo uvidí svrhne Rey ze srázu a zatímco ji Luke zachraňuje, Ren uniká.


⦁ Finn a Rose na Cantonice.

 - Canto Bight, tzv. kasíno-město na planetě Cantonica režisér doslova popsal jako "playground for rich assholes."

 - Prokazatelně dochází k honičce mezi Rose s Finnem a místní policií. Finn s Rose použijí fathiera (vesmírný kůň, na jejichž závody se v Canto Bigth sází). Canto Bight Police Department má speedery, jaké jsme ve Star Wars ještě neviděli.

 - "DJ" je oprýskaný slizoun, ale má nádhernou loď - kombinace Millenium Falcon, Nubianu a Enterprise ze Star Treku. Nosí zvláštní hučku. Jeho akronym pochází od nápisu na ní v písmu aurebesh - "Don't Join."


⦁ Rey proti Snokovi a Finn proti Phasmě na Supremacy.

 - Finn s Rose infiltrují Supremacy v přestrojení za důstojníky.

 - Na řadu se dostává cameo Toma Hardyho jako stormtroopera, který Finna pozná, ale pouze ho plácne po zadku a pogratuluje k povýšení.

 - Nakonec jsou odhaleni, ale výbušniny se jim podařilo nastavit. Rose je popravena novými stormtroopery a po výbuchu je Finn šílený vzteky a bojuje s Phasmou. Phasma přichází o ruku ale přežívá.

 - (Celá sekvence Rey může být pouze Snokův trik (víme, že ve filmu použije "Force Telepathy"), jak zjistit lokaci Luka. To by i zapadalo do záběrů Rey ještě na Ahch-To popadající dech. Nebo došlo ke změně koncepce celého souboje Kylo Rena s Praetoriány / KoR s Lukem a Rey. Toto je asi největší otazník filmu.)

⦁ Sjednocení hrdnů (Leia a C-3PO, Poe a BB8, Rey, Chewbacca a R2-D2) i nepřátel (Kylo Ren) na Craitu v závěrečné bitvě.

 - Planeta se solným plochým reliéfem, plná dolů na drahé kameny a jiné zdroje. Sloužila jako základna povstalecké Aliance během občanské války proti Impériu.
 - Nyní využívána Odporem ke stejnému účelu - financování boje proti Prvnímu řádu.

 - K "těžbě" jedné z rud / minerálů se používají tzv. Ski Speeders. Ty neortodoxně využije Odpor k protiútoku na nové kráčející tanky AT-M6 (All Terrain Mega Caliber Six - podle stejnojmenného děla nad hlavou kolosu) Prvního řádu. Tyto tanky jsou zhruba 2x větší než originální AT-ATs Impéria a mají zesílené nohy (navíc mohou "zakleknout," proto přezdívka gorilla walkers - i pro podobnost z ánfasu) odolné proti podrážení. Mělo by dojít k "bombardování" kolosů balvany.

 - Na planetě se shledávají Rey s Finnem. Je tam také Leia. Luke zřejmě ne.

 - Poe se účastní boje z podzemí ve zvláštní misi.

 - Útok vede Kylo Ren s, jak se zdá, Flametroopery. Na natáčení ale prý byli Snowtroopeři (buď jde o záměnu díky jejich podobnému vzhledu nebo o změnu scénáře).


⦁ Cliffhanger na EPIX aneb kde je Luke?
391517
Původně jsem měl v plánu udělat rozbor traileru, ale jak se v článku správně uvádí, jakkoliv se nám snaží ukázka tvrdit opak, v podstatě nic neodhalila. Na rozdíl od EPVII opravdu neznáme přesnou stavbu příběhu. U TFA bylo půl roku dopředu známo 90 % děje filmu. Naproti tomu (nebo spíše právě proto) tentokrát známe jen základní kostru s pivotními momenty, a uniklé detaily, ale ne celý výsledný obraz - neboli víme, co se stane, ale ne přesně jak a s jakými důsledky: ⦁ Časová rovina a obecný dějový rámec: [spoiler] [/spoiler][spoiler]- Z kanonické literatury víme, že ještě před 6 lety byl Ben Solo jedním z učnů Luka v jeho akademii. Luke je na planetě 2 roky. Za pomoci Lor San Tekky hledal tajemství Síly a první chrám Jediů ("force-tree"). Také víme, že Leia a potažmo Luke ví o Snokovi a ten sledoval Bena ještě před narozením. "Síla se probouzí" dostává nový rozměr, pokud bereme v potaz nejen Rey ale i Snoka.  - (Spekuluje se, že v případě Snoka jde o prastarého force-usera, živícího se Living Force - tedy jakéhosi force-upíra. Pokud nemá zdroje, rychle se rozpadá, proto tisíciletí hibernoval. Za jeho prvnotním vzbuzením a postupným nabýváním na síle stál nepřímo Palpatine a jeho Rozkaz 66 a vyhlazení Jediů. Luke odešel do exilu, protože se jednak před Snokem skrývá - jeho síla by mohla pro Snoka být poslední kapkou k úplné regeneraci, a za druhé hledá možnosti a vědomosti, jak proti němu bojovat - Journal of the Whills?)* * V původním konceptu Lucase byly Whills bytosti s nadpřirozenými​ schopnostmi, jejichž prostřednictvím sledujeme příběhy z předaleké galaxie - postupně byl koncept nahrazen Silou a ony z vyprávění (skoro) vytlačeny - přesto jsou zmínky o nich stále kanonické; Yoda se naučil splynutí se Silou díky Force Priestesses a Qui-Gon nedokonale díky Shaman of the Whills, v novelizaci TFA je pak citována přímo pasáž z deníku: "First comes the day Then comes the night. After the darkness Shines through the light. The difference, they say, Is only made right By the resolving of gray Through refined Jedi sight."―Journal of the Whills, 7:477[/spoiler] ⦁ Rey, Chewbacca a R2-D2 s Lukem na Ahch-To. [spoiler] - Rey za Lukem na Ahch-To nepřichází prvotně kvůli výcviku, ale protože ho chce přivést zpět do boje proti Prvnímu řádu. Má ho za hrdinu, ale vidí ho jako zlomeného starce, proto se chce ona vycvičit v Síle a potřebuje vést.  - Dojemná shledání (Luke obdrží rodinný světelný meč - vidíme, jak se mu třese ruka - všimněme si poškození od blasteru z EPVI, Luke se setkává s Chewiem a Artoo).  - Luke je nejprve překvapený (pouze Lor San Tekka znal jeho lokaci) a naštvaný (ještě není připraven na boj se Snokem a nyní je odhalen)  a nechce trénovat Rey (ví o vadách Jediů a jak jejich pády opakovaně stály za vzestupem Temné strany).  - Rey se na vlastní pěst vydává prozkoumat onen první chrám Jediů (aka force-tree).  - Luke neochotně Rey vysvětluje Sílu, spíše než o jedijský trénink jde o učení o Living a Cosmic Force. Ve filmu se má objevit force-ghost Yoda, minimálně hlas Obi-Wana a zřejmě také Anakina.  - Luke Rey podrobí zkoušce, kdy se má "utkat" s mořskou příšerou, stejně jako Luke musel prokazovat, že je hoden být na planetě domorodým "jeptiškám."  - Luke nosí batoh plný starodávných relikvií, který dostal od Lor San Tekky, jenž mu s hledáním prvního chrámu jediů pomáhal. Používá hůl se zdobnou hlavou ve tvaru ještěra / draka. Má úžasný starý kompas, který slouží nejen k orientaci. Kolem krku má přívěšek, ve kterém má být úlomek kyber krystalu (ze světelného meče jeho otce?).[/spoiler] ⦁ Leia a C-3PO, Poe a BB8, Finn s Rose na D'Qaru. [spoiler] [/spoiler][spoiler]- Finn je na začátku filmu v tzv. bacta-skafandru, který hojí jeho ránu od Kylo Rena. Po probuzení zjišťuje, že se jeho fyzické síly znásobily.  - Nová postava Rose Tico je mechanikem a po zničení základny na D'Qaru se dostává na misi s Finnem. Její sestra Paige je střelkyní v bombardéru a zřejmě nepřežije.  - Poe má nový vylepšený X-wing, který má přídavné motory umožňující krátkodobé extrémní zrychlení (na způsob nitra u aut). [/spoiler] ⦁ Snoke, Phasma, Hux a Kylo Ren na Supremacy / (domovské planetě Prvního řádu?). [spoiler] [/spoiler][spoiler]- Po zničení základny Hvězdovrah (jedná se o přetvořenou planetu Ilum známou jak z Legends, tak novodobého kánonu) je sice První řád oslaben, ale zároveň se plně odhalil před zbytkem galaxie a nyní je brán jako opravdová hrozba.  - Snokeovým sídlem je "Mega Star Destroyer" - Supremacy, kde má i vlastní trůnní sál. Tento se dá využít jako únikový modul. Libuje si v bohatství a přepychu, které dává opulentně najevo. Na ruce má prsten s černým krystalem.  - Má vlastní stráž, tzv. Praetorianskou gardu, čítající 8-10 členů v rudém brnění (variace na Imperátorovu gardu, připomínají ale spíš samuraje). Každý z nich má jinou zbraň (meč, oboustrannou hůl, nunčaky, nože, vrhací hvězdice,...) se silovým polem; zřejmě pro boj proti světelnému meči. Dva jeho nejoblíbenější stojí za každých okolností u jeho trůnu, který je pohyblivý - na kolejnici. Po cestě od trůnu k výtahu do trůnního sálu stojí po obou stranách zbytek stráží. Začíná být zřejmé, že se jedná o Rytíře Ren.  - Nejvyšší vůdce je hluboce zklamán, že jeho - Kylo Rena -  porazila "ta holka." Chce ji. Vysvětluje mu historii a v čem bylo Impérium "vadné," přičemž použije holozáznam císaře.  - Kylo Ren bude ve filmu skoro jako nová postava. Tak jako ho změnila jizva (Rian Johnson změnil její pozici v TLJ oproti TFA - dost wtf moment) na zevnějšku, tak ho změnila vražda vlastního otce uvnitř.  - Má obměněný kostým a navíc plášť (traduje se že přímo dědečka a že se vrátíme do jeho pevnosti na Mustafaru). Během filmu začíná s přilbou, ale v určitém bodě ji symbolicky zničí.  - Stejně jako jeho děd, otec a strýc je Kylo Ren skvělý pilot - ve filmu uvidíme jeho nový TIE Silencer (záře motorů má přecházet od červené po modrou a nazpět - znovu symbolika).  - Kapitánka Phasma má novou zbraň; bojové kopí a jsou s ní 2 "popravčí" stormtroopeři. Ve filmu ji nakonec neuvidíme bez přilby.  - První řád má vlastní jednotky BB; černé, aby bylo jasné, že jsou "zlé." [/spoiler] ⦁ První řád útočí na D'Qar, Odpor se evakuuje. [spoiler] - První řád používá orbitální bombardování pomocí nových destruktorů třídy Dreadnaught.  - Poe velí letce X-wingů, nová postava Tallie Lintra A-wingům.  - Kylo Ren dostal od Snoka za úkol zabít svou matku, ale nedokáže to. Po návratu na Supremacy a konfrontaci se Snokem ničí svou přilbu.  - Leia a C-3PO, Poe a BB8 cestují na Crait, někde mezi tím nebo přímo tam se setkávají s místoadmirálkou Holdo jako zástupkyní pozůstatků Republiky.  - Finn a Rose na tajné misi na Cantonicu, kde mají na radu Maz Kanaty vyhledat "DJ," který má pomoci s infiltrací a sabotáží Supremacy.[/spoiler] ⦁ Kylo Ren s Praetoriány / Rytíři Ren útočí na Rey s Lukem na Ahch-To. [spoiler] [/spoiler][spoiler]- Kylo Ren zná polohu díky lokátoru, který instaloval na Milenium Falcon ještě na Starkiller Base. (Tady se zdroje významně liší a je možné ještě jedno vysvětlení se Snokem, viz níže.)  - Než dojde k bitvě, Kylo Ren provokuje Rey a řekne něco, kdy Luke ztratí sebeovládání a nechá Silou doslova explodovat jednu z kamenných chatrčí.  - Kylo Ren dráždí i Luka a dokonce podpálí onen první chrám jediů - tedy force-tree.  - Dochází k bitvě se světelnými meči Rey - Ren, která se dostane až na hranu mořského útesu a simultánně Luke - Rytíři / Praetoriání, kdy Luke naplno ukáže svůj potenciál (a temnou stranu) a lehce je porazí pouze za pomocí Síly - několik z nich dokonce doslova "vypaří" nebo odhodí pomocí "Force Repulse" (stejnou moc měl Starkiller ve hře The Force Unleashed).  - Toto když Kylo uvidí svrhne Rey ze srázu a zatímco ji Luke zachraňuje, Ren uniká.[/spoiler] ⦁ Finn a Rose na Cantonice. [spoiler] [/spoiler][spoiler]- Canto Bight, tzv. kasíno-město na planetě Cantonica režisér doslova popsal jako "playground for rich assholes."  - Prokazatelně dochází k honičce mezi Rose s Finnem a místní policií. Finn s Rose použijí fathiera (vesmírný kůň, na jejichž závody se v Canto Bigth sází). Canto Bight Police Department má speedery, jaké jsme ve Star Wars ještě neviděli.  - "DJ" je oprýskaný slizoun, ale má nádhernou loď - kombinace Millenium Falcon, Nubianu a Enterprise ze Star Treku. Nosí zvláštní hučku. Jeho akronym pochází od nápisu na ní v písmu aurebesh - "Don't Join."[/spoiler] ⦁ Rey proti Snokovi a Finn proti Phasmě na Supremacy.  [spoiler]- Finn s Rose infiltrují Supremacy v přestrojení za důstojníky.  - Na řadu se dostává cameo Toma Hardyho jako stormtroopera, který Finna pozná, ale pouze ho plácne po zadku a pogratuluje k povýšení.  - Nakonec jsou odhaleni, ale výbušniny se jim podařilo nastavit. Rose je popravena novými stormtroopery a po výbuchu je Finn šílený vzteky a bojuje s Phasmou. Phasma přichází o ruku ale přežívá.  - (Celá sekvence Rey může být pouze Snokův trik (víme, že ve filmu použije "Force Telepathy"), jak zjistit lokaci Luka. To by i zapadalo do záběrů Rey ještě na Ahch-To popadající dech. Nebo došlo ke změně koncepce celého souboje Kylo Rena s Praetoriány / KoR s Lukem a Rey. Toto je asi největší otazník filmu.) [/spoiler] ⦁ Sjednocení hrdnů (Leia a C-3PO, Poe a BB8, Rey, Chewbacca a R2-D2) i nepřátel (Kylo Ren) na Craitu v závěrečné bitvě. [spoiler] [/spoiler][spoiler]- Planeta se solným plochým reliéfem, plná dolů na drahé kameny a jiné zdroje. Sloužila jako základna povstalecké Aliance během občanské války proti Impériu.  - Nyní využívána Odporem ke stejnému účelu - financování boje proti Prvnímu řádu.  - K "těžbě" jedné z rud / minerálů se používají tzv. Ski Speeders. Ty neortodoxně využije Odpor k protiútoku na nové kráčející tanky AT-M6 (All Terrain Mega Caliber Six - podle stejnojmenného děla nad hlavou kolosu) Prvního řádu. Tyto tanky jsou zhruba 2x větší než originální AT-ATs Impéria a mají zesílené nohy (navíc mohou "zakleknout," proto přezdívka gorilla walkers - i pro podobnost z ánfasu) odolné proti podrážení. Mělo by dojít k "bombardování" kolosů balvany.  - Na planetě se shledávají Rey s Finnem. Je tam také Leia. Luke zřejmě ne.  - Poe se účastní boje z podzemí ve zvláštní misi.  - Útok vede Kylo Ren s, jak se zdá, Flametroopery. Na natáčení ale prý byli Snowtroopeři (buď jde o záměnu díky jejich podobnému vzhledu nebo o změnu scénáře).[/spoiler] ⦁ Cliffhanger na EPIX aneb kde je Luke?
0 0
reagovat
Nesleduju EU hosi, tak nevim, jestli tu povidate Legends nebo kanon, jen pro většinu nas smrtelniku jsou tyto informace neexistujici a odvozujeme pribehy z filmu :)
391385
Nesleduju EU hosi, tak nevim, jestli tu povidate Legends nebo kanon, jen pro většinu nas smrtelniku jsou tyto informace neexistujici a odvozujeme pribehy z filmu :)
0 0
reagovat
Ono se Sidiusem je to hodně složitý. 
1) Jak psal verbst, arogance Jediů jim bránila ho "prokouknout"
2) Sidius využíval taky toho, že chrám Jediů na Coruscantu stojí na dávném chrámu Sithů, aby nikoho k tomu chrámu nepustili ... to dodávalo Sidiusovi ještě větší sílu na Coruscantu
3) Sidius uměl využívat sílu klamu na výbornou. Nejen, že dokázal skrýt svojí sílu a napojení na temnou stranu, ale zrovna tak uměl pomocí síly maskovat svůj vzhled. Je obecně známo, že temná strana svoje uživatele deformuje, takže ty blesky co proti němu otočil Windu nezpůsobily jeho deformaci, ale pouze odkrytí jeho skutečné podoby.
391346
Ono se Sidiusem je to hodně složitý.  1) Jak psal verbst, arogance Jediů jim bránila ho "prokouknout" 2) Sidius využíval taky toho, že chrám Jediů na Coruscantu stojí na dávném chrámu Sithů, aby nikoho k tomu chrámu nepustili ... to dodávalo Sidiusovi ještě větší sílu na Coruscantu 3) Sidius uměl využívat sílu klamu na výbornou. Nejen, že dokázal skrýt svojí sílu a napojení na temnou stranu, ale zrovna tak uměl pomocí síly maskovat svůj vzhled. Je obecně známo, že temná strana svoje uživatele deformuje, takže ty blesky co proti němu otočil Windu nezpůsobily jeho deformaci, ale pouze odkrytí jeho skutečné podoby.
0 0
reagovat
Sidius přece uměl zmenšit svoji přítomnost v Síle. Na tom bylo založený to, že ho nikdo "neviděl". A taky na aroganci Jediů, že je to naprosto nezajímalo. Jich bylo 10 tisíc a Sithové byli dva. To je ten paradox, že jejich arogance (normálně Sithská vlastnost) byla jejich pádem.
391339
Sidius přece uměl zmenšit svoji přítomnost v Síle. Na tom bylo založený to, že ho nikdo "neviděl". A taky na aroganci Jediů, že je to naprosto nezajímalo. Jich bylo 10 tisíc a Sithové byli dva. To je ten paradox, že jejich arogance (normálně Sithská vlastnost) byla jejich pádem.
0 0
reagovat
Tak Sidiouse si pod nosem nevsiml cely ansambl. Ale urcite jsem pro, ze pokud by Rey byla dcera Leia a Hana, tak by mozna o tom neco vedeli oni v prvni rade. Ale protoze nevedeli - vylucuji. Dlouho jsem byl zastancem toho, ze je to dcera Luka. Ted si to nemyslim, podle me pro tvurce nebylo dulezite, kdo jsou jeji rodice. Skywalkery tu zastupuje Luke a Leia a touhle trilogii bude po nich. Vypada to, ze Ben matinku nesejme, kdyz tak hezky ziva a zdrava stala na Craitu, kam se po ty uvodni evakuaci rebelove presunuli. Treba se pochlapi pri tom utoku tanku, ale tak nejak si myslim, ze bude mit praci jinde. Kde? No nekde, kde hori :-) A Ruku podava mamince nebo strejdovi. A Rey posledni vetu rika Lukovi. Kostra pribehu je vicemene znama, jediny, co se nevi, jak se Rey dostala ke Snoopymu. Hadal bych, ze to bude karbonit tohoto dilu a ze v tom dalsim ji pujdou jeji melody boys zachranit. Kylo rozhodne nesuchne ke svetle strane a stejne tak Rey necuchne k te temne :-)
391335
Tak Sidiouse si pod nosem nevsiml cely ansambl. Ale urcite jsem pro, ze pokud by Rey byla dcera Leia a Hana, tak by mozna o tom neco vedeli oni v prvni rade. Ale protoze nevedeli - vylucuji. Dlouho jsem byl zastancem toho, ze je to dcera Luka. Ted si to nemyslim, podle me pro tvurce nebylo dulezite, kdo jsou jeji rodice. Skywalkery tu zastupuje Luke a Leia a touhle trilogii bude po nich. Vypada to, ze Ben matinku nesejme, kdyz tak hezky ziva a zdrava stala na Craitu, kam se po ty uvodni evakuaci rebelove presunuli. Treba se pochlapi pri tom utoku tanku, ale tak nejak si myslim, ze bude mit praci jinde. Kde? No nekde, kde hori :-) A Ruku podava mamince nebo strejdovi. A Rey posledni vetu rika Lukovi. Kostra pribehu je vicemene znama, jediny, co se nevi, jak se Rey dostala ke Snoopymu. Hadal bych, ze to bude karbonit tohoto dilu a ze v tom dalsim ji pujdou jeji melody boys zachranit. Kylo rozhodne nesuchne ke svetle strane a stejne tak Rey necuchne k te temne :-)
0 0
reagovat
Ta Verbstem postnutá srovnávačka je super :+... Ovšem zrovna dané věci nemusí úplně platit - pokud postavy stojí na nějaké hranici prostředí, ani jedna věc platit nemusí (barevné odchylky jsou dost malé a v rámci mezí jedné scény; vodorovná linie zachovaná striktně v kompozici určitě být nemusí a často ani není, pokud na to není prostředí a i to smetí, či co to je by se dalo nějak okecat, byť zrovna to je asi nejprůkaznější).
MorusRubra má taky skvělý postřeh, možná pádnější, jak ta srovnávačka.
Leia v tomto ohledu je až dost Force user - viz konec pětky. Byť tomu nevěřím, rozhodně by to šlo nějak okecat.
391328
Ta Verbstem postnutá srovnávačka je super *:+*... Ovšem zrovna dané věci nemusí úplně platit - pokud postavy stojí na nějaké hranici prostředí, ani jedna věc platit nemusí (barevné odchylky jsou dost malé a v rámci mezí jedné scény; vodorovná linie zachovaná striktně v kompozici určitě být nemusí a často ani není, pokud na to není prostředí a i to smetí, či co to je by se dalo nějak okecat, byť zrovna to je asi nejprůkaznější). MorusRubra má taky skvělý postřeh, možná pádnější, jak ta srovnávačka. Leia v tomto ohledu je až dost Force user - viz konec pětky. Byť tomu nevěřím, rozhodně by to šlo nějak okecat.
0 0
reagovat
Co když Kylo Ren podává na konci filmu ruku Lukeovy? 
391326
Co když Kylo Ren podává na konci filmu ruku Lukeovy? 
0 0
reagovat
Tak ta teorie o tom, že Rey by mohla být Renova sestra mě celkem zaujala. A dost na to odkazuji i jména (Luke, Leia). Jen by si toho asi někdo (Han, Leia) mohl povšimnout dříve. No, uvidíme ...

S přechodem Kylo Rena na světlou stranu mám dost problém. Přeci jen má na svědomí příliš mnoho životů (včetně vlastního otce). To by ho jen tak poplácali po zádech a řekli: "Vítej!" No, nevím. 
391321
Tak ta teorie o tom, že Rey by mohla být Renova sestra mě celkem zaujala. A dost na to odkazuji i jména (Luke, Leia). Jen by si toho asi někdo (Han, Leia) mohl povšimnout dříve. No, uvidíme ... S přechodem Kylo Rena na světlou stranu mám dost problém. Přeci jen má na svědomí příliš mnoho životů (včetně vlastního otce). To by ho jen tak poplácali po zádech a řekli: "Vítej!" No, nevím. 
0 0
reagovat
Scény, kdy Rey žádá někoho, aby jí ukázal její místo, je nejspíš ze začátku a sázím na to, že mluví v jeskyni na Ahch-To s Lukem. Má na sobě stejné oblečení, v jakém odlétala na konci sedmičky. A později v osmičce se převlékne do toho lehce jediovského tréninkového úboru, který má na sobě později, když ji mučí Snoke. 
Na tu scénu s Rey by mohla teoreticky navazovat scéna z teaseru, kdy Luke stojí u východu z jeskyně a říká "I know only one truth. It's time for the Jedi to end."

A druhá půlka scény - Kylo už má skoro zahojenou jizvu, už nepotřebuje ten černý tejp, takže ruku někomu podává až ke konci.
391317
Scény, kdy Rey žádá někoho, aby jí ukázal její místo, je nejspíš ze začátku a sázím na to, že mluví v jeskyni na Ahch-To s Lukem. Má na sobě stejné oblečení, v jakém odlétala na konci sedmičky. A později v osmičce se převlékne do toho lehce jediovského tréninkového úboru, který má na sobě později, když ji mučí Snoke.  Na tu scénu s Rey by mohla teoreticky navazovat scéna z teaseru, kdy Luke stojí u východu z jeskyně a říká "I know only one truth. It's time for the Jedi to end." A druhá půlka scény - Kylo už má skoro zahojenou jizvu, už nepotřebuje ten černý tejp, takže ruku někomu podává až ke konci.
0 0
reagovat

Shadak

Už si hledej Jar Jara na ikonku.
391315
Už si hledej Jar Jara na ikonku.
Shadak
0 0
reagovat
Ach, ty staré překlady! Kdykoliv napíšeš "Malý sokol", bůh zabije koťátko.
391314
Ach, ty staré překlady! Kdykoliv napíšeš "Malý sokol", bůh zabije koťátko.
0 0
reagovat
Čekal jsem kdy tenhle článek příjde :-) avšak nečtu. Už ty titulky k traileru byly myslím dost :-)
391313
Čekal jsem kdy tenhle článek příjde :-) avšak nečtu. Už ty titulky k traileru byly myslím dost :-)
0 0
reagovat
Diky za shrnuti. Imho je 100tni,ze Kylo jde back k light side a rey na dark side. Vsadim se o nucenou ikonku Jar Jara na pul roku,kdyz prohraju 8):D
391310
Diky za shrnuti. Imho je 100tni,ze Kylo jde back k light side a rey na dark side. Vsadim se o nucenou ikonku Jar Jara na pul roku,kdyz prohraju *8)**:D*
0 0
reagovat
Z těch at-at^2 postupujících proti tajné základně rebelů^2, super star destroyer^2 i Bespin^2, a starý jedijsky mrzout na opuštěné planetě^2 mě začíná opouštět sw nadšení.  Snad se imperium vrací úder 2.0 tentokrát nekoná. 
Nicméně ta možnost, že by se role Rey a Kylo  Rena otočily, vypadá hodně lákavě. To by ve sw filmech  byl skutečně nový prvek! :+
391287
Z těch at-at^2 postupujících proti tajné základně rebelů^2, super star destroyer^2 i Bespin^2, a starý jedijsky mrzout na opuštěné planetě^2 mě začíná opouštět sw nadšení.  Snad se imperium vrací úder 2.0 tentokrát nekoná.  Nicméně ta možnost, že by se role Rey a Kylo  Rena otočily, vypadá hodně lákavě. To by ve sw filmech  byl skutečně nový prvek! *:+*
0 0
reagovat
Ja by som to asi riesil sposobom. Leia je po utoku v kome. Luka drzi Snoke ktory ho chcel zabit ale jeho marnotratnost bola silnejsia. Po tom co Ren doviedol Ray. Ju chcel Snoke zlakat alevo vyuzit. Rena nepotrebuje a da ho zabit. Da tu moznost Rey. Ben  vdaka usderu odporu unika  unika. Konecne precitne. Odhali Snokov plan. Zisti nieco zavazne a musi viest odboj aj ked mu nik nebude verit. Alebo sa nasere zabije Snoka a nad mrtvolou aa prehlas za Darth Nexa. On nie je ren on je sith!
391282
Ja by som to asi riesil sposobom. Leia je po utoku v kome. Luka drzi Snoke ktory ho chcel zabit ale jeho marnotratnost bola silnejsia. Po tom co Ren doviedol Ray. Ju chcel Snoke zlakat alevo vyuzit. Rena nepotrebuje a da ho zabit. Da tu moznost Rey. Ben  vdaka usderu odporu unika  unika. Konecne precitne. Odhali Snokov plan. Zisti nieco zavazne a musi viest odboj aj ked mu nik nebude verit. Alebo sa nasere zabije Snoka a nad mrtvolou aa prehlas za Darth Nexa. On nie je ren on je sith!
0 0
reagovat
On to dítě nikdy nepoznal a Leia není moc Force user... 
391281
On to dítě nikdy nepoznal a Leia není moc Force user... 
0 0
reagovat

verbst

... a proto Vader netušil, že celou Novou naději stojí vedle vlastní dcery :D
391276
... a proto Vader netušil, že celou Novou naději stojí vedle vlastní dcery *:D*
verbst
0 0
reagovat

Koudy_Man

To nejde už jen z toho důvodu, že Force users poznají rodinné příslušníky. Anebo aspoň náznaky. 
391275
To nejde už jen z toho důvodu, že Force users poznají rodinné příslušníky. Anebo aspoň náznaky. 
Koudy_Man
0 0
reagovat

Nelíbilo

Ten trailer se mi tedy nelíbil. Uvidíme jaké to nakonec bude.
Jinak přidám moji teorii: Akademii nezničil Kylo, ale Luke, když zastavoval
žáka, který získal takové schopnosti, které nedokázal ovládnout. A byla
to (malá) sestra Kylo Rena a Luke ji musel zabít. Proto se teď schovává a
Kylo proto nesnáší svoji rodinu. Jenže... Luke ji vlastně nezabil, jen
její smrt nafingoval a ukryl ji na Tatooine... a je to Rey.
Už vidím ten rozhovor Kylo vs. Luke: "You killed my sister!" "No, she is your sister."
391271
Ten trailer se mi tedy nelíbil. Uvidíme jaké to nakonec bude. Jinak přidám moji teorii: Akademii nezničil Kylo, ale Luke, když zastavoval žáka, který získal takové schopnosti, které nedokázal ovládnout. A byla to (malá) sestra Kylo Rena a Luke ji musel zabít. Proto se teď schovává a Kylo proto nesnáší svoji rodinu. Jenže... Luke ji vlastně nezabil, jen její smrt nafingoval a ukryl ji na Tatooine... a je to Rey. Už vidím ten rozhovor Kylo vs. Luke: "You killed my sister!" "No, she is your sister."
Nelíbilo
0 0
reagovat

verbst

Yes, už i méně vědeckou metodou mi přišlo, že ty záběry k sobě moc nejdou :+
391270
Yes, už i méně vědeckou metodou mi přišlo, že ty záběry k sobě moc nejdou *:+*
verbst
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se