Diskuze k článku Kráska a zvíře: Recenze

příspěvky 1 - 0 Napsat příspěvek
16.06.2017 23:18:54
zpívali, tančili a šuk*** až do smrti :-D 
visuál, soundtrack, kostýmy parádní. Ostatně je to muzikál ....
Ale mě ty písničky nebavily. Až na ten Gastonův "March to helms deep", ten byl dobrej :-) Netvor byl takovej nemastnej, neslanej. Nebyl z něho vůbec strach.
Ale na konci ty camea byly parádní Ewen Mcgregor a Ian Mckellen  to vytáhnuli na tu 5* 
po druhý to už určitě neuvidím
To si radši pustím Panna a Netvor od Juraje Herze. Tam se budu bát pořád (už ta úvodní scéna v lese je  hororovej masakr ..)
0 0
reagovat
07.04.2017 23:18:14

6/10

Ta přepálená stopáž a zbytečně dlouhá a početná hudební čísla to zabily. Protože jinak obsazené je výtečné a atmosféru to má pěkně pohádkovou, jen je to prostě strašně dlouhé a nudné.
0 0
reagovat
27.03.2017 09:46:56

Disketa1

u nás ide iba s dabingom. je to na facku
0 0
reagovat
27.03.2017 09:27:13

pepo

Proč jsi šel na dabovanou verzi? Vám tam originální znění distributor vůbec nedodal? (bez urážky)
0 0
reagovat
27.03.2017 09:05:49
Mám rád pohádky. Pro děti i pro dospělé. A vážně nepotřebuju, aby to celé dávalo alespoň nějaký smysl, pokud je čím se bavit. Bohužel Kráska a zvíře je ten případ filmu, kdy to celé stálo obrovské peníze, hrají tam fajn herci (Luke Evans je bůh!), jsou tam veselé písničky, ale divák (tedy jako já) se vůbec, ale vůbec nebaví. Přistihl jsem se, že po cca 20 minutách jsem si začal nitenzivně přát, aby se tam objevil John Wick a všechny do jednoho zabil. Tužkou! Zklamaných 3/10. :(
0 0
reagovat
21.03.2017 10:52:11
Audiovizuálne je to úchvatné. Výprava, kostýmy, kamera, efekty, hudba, celková atmosféra....to všetko vzbudzuje úžas. Emma Watson je ako Belle skvelá, Zviera je celkom sympaťák a Evans si svoje záporáčenie užíva. Nevedel som od plátna odtrhnúť oči. A navyše ten príbeh mám veľmi rád, takže vládla spokojnosť. No nadšenie sa nedostavilo a slzy som mal na krajíčku viac zo spomienok na animovanú verziu, než z diania na plátne. Problém je v tom, že je to však iba dokonalo načančaný produkt, ktorému chýba srdce. Čo je pri tomto type filmu dosť problém. Štylizácia prevzatá z animáku takisto pri nadmernej dĺžke nefunguje dokonale a počas pesničiek sa stráca tempo rozprávania. Možno je to spôsobené iba dabingom, no to muzikálové čísla, ktoré mali byť emočným vrcholom sú úplne zabité, pôsobili rušivo a fungovali iba ako naťahovanie času. Niečo mi vraví, že v originálnom znení to bude omnoho lepšie. Oproti nedávnej francúzskej verzii je to však dokonalé umelecké dielo. Silných 7/10
0 0
reagovat
19.03.2017 20:13:01
slušný film. 6-7/10 nič viac, nič menej. mohli z toho vytrieskať omnoho viac, nevyužitý potenciál zamrzí.

BTW, ako som tomu neveril, po opening weekende je úplne jasné, že miliardu film dá s prstom v zadku.

nečakal som až taký obrovský záujem. čím to je, že práve táto story ľudí tak berie?
0 0
reagovat
19.03.2017 19:29:25
Dnes viděno v originále s titulky. Disney si to zas ohlídal, o tom není sporu. Film vypadá nádherně, má krásnou vizuální stránku, která je plná barev a různých detailů. To je všechno v pohodě a dobře se na to kouká, dokud se nezačne zpívat. Těch písniček je zde strašně hodně a hlavně přichází v momentech, kdy to je nejméně třeba(je to tak půl napůl). A kolikrát jsem si říkal ať hlavně nezačnou zpívat a oni začali. A pak je tu ještě jeden problém, protože je to místy trochu až moc přeslazené a kyčovité. Já se těšil na to jak Zvíře bude dobývat srdce Emmy a ono to ve filmu nemá tolik prostoru. Fakt škoda, protože se zbytečně drželi animáku, na místo toho aby si z něho vzali to nejlepší co bude fungovat pro film. 6-7/10
0 0
reagovat
17.03.2017 13:20:51
Na film se teprve chystám. Zajímalo by mě, zda měl už někdo možnost vidět dabovanou verzi. Je opravdu tak příšerná, jak čtu v jiných komentářích? A jak si stojí film v porovnání s vizuálně úchvatnou francouzskou verzí z roku 2014?
0 0
reagovat
17.03.2017 00:43:28
Trochu jsem se bala, ze tomu budu prat miliardu jen proto, abych tu mesic nechodila s trestnou ikonkou. Ale po projekci muzu v klidu rict, ze tomu preju miliardu, protoze je to fajn pohadka. Ne, neni to temer dokonala Popelka, ale je to zabavne, vtipne i dojemne, s krasnou vypravou, skvelym castingem (Gaston je nejvic) a po dvou hodinach se ze zvirete vyklube Matthew Crawley! :-D
0 0
reagovat
17.03.2017 00:42:54

KarelR

Spoilery...
1) OK. Subjektivní. Paříž je boží.
2) Ne. :-D Ten důvod se váže k dětství a absenci matky.
3) Asi je to hodně subjektivní. Prostě Francie, no. Mně to k tomu sedí. A ještě má vylepšený civilní šaty (mega kapsa na knihy)!
4) Spíš mě zarazilo, že to z tvýho textu chápu dost negativně - jakože přečetla JENOM deset knih. Přitom je právě dost jasně ukázaný, že jich víc přečíst neměla možnost, ale ne to, že by nechtěla (naopak). Trošku to pak působí, že je blbka (breaking news: neni :-D). Jinak co se týče fuckování, přijde mi to asi nutný neustále opakovat. Nevim, zeptej se tamhle nějakýho Pepy z horní dolní, co si o tom majorita mysli, třeba ti k tomu řekne víc. :-D THE STRUGGLE IS REAL. A podle mě Belle samozřejmě praktikuje rychločtení. :-D
0 0
reagovat
17.03.2017 00:22:40

a.kopecka

(víceméně spoilery, people...)

1) Dětství. Asi je teda dřív (tušil jsem tak dvě třetiny), ale stejně jsem to nežral, asi jsem k těmhle hulvátům s těžkou minulostí málo tolerantní :) (Paříž btw. asi nejlepší scéna, luxusně silný)
2) Je to takový to, že tam zrovna byli s ním/aby ho mohli zachránit? Jako furt mi to přijde meganefér! :D
3) Tímhle myslím, jak se tam (hlavně vedlejší postavy) tak hrozně křeněj. Především vesničani na začátku a pak lidi na konci. Jakože plně chápu, o co jim tou stylizací šlo, ale iritovalo mě to teda brutálně. (Oslík rulez, jedný náušnice jsem si teda nevšim.)
4) Minimum knih se váže k poličce, ze který si to půjčuje, jiný tam (teda doufám...) extra naznačený nebyly. A knihovna super, ale vždyť tam byla hrozně krátce, ne? Tam jsem neměl pocit, že toho stihla moc nalouskat. Co se týče fuckování Gastona, to mi právě na dnešek přišlo úplně normální a běžný, razit názor, že ženská není jen na sázení děcek. Nebo jsem před zbytkem západní společnosti nejak "napřed"? :)

Obecně vím, že to jako pohádku (a dávno zažitej příběh) pitvám víc, než by se asi mělo. Ale Popelku prostě můžu furt, tady bych se druhý projekce docela bál :)

#iguessrogueonealloveragain 8)
0 0
reagovat
16.03.2017 23:25:29

KarelR

Hele Karle, sorry, ale neusnul si i toho? Jakože třeba po pěti minutách? :-D

1) "Nejnovější verze zvířete ale holt není příliš sympatická a dvě třetiny filmu jde o zuřícího sobce, jehož má v poslední chvíli vykoupit tragický flashback." - Myslíš flashback do dětství Beasta v první polovině filmu nebo Paříž krátce po polovině? ;-)
2) "Neříkám, že si Ewan McGregor, Ian McKellen nebo Emma Thompson svoje dabérské role neužívají. V hutných 130 minutách toho však nazpívají nějak moc a na konci stejně není jasné, proč museli trpět podobně krutým osudem jako zakletý princ." - Tohle je tam doslovně vysvětlený v cca první půl hodině. Vysvětluje to Mrs. Potts Belle.
3) "Třeba Popelka se snažila o trochu modernější pojetí a ústřední pár měl ohromnou jiskru." - Jiskra je asi subjektivní, beru, ale modernější pojetí tam je. I kdyby to měla být jen ta badass náušnice, co má Belle při tanečku na levym uchu nebo oslíková pračka (Belle vynálezkyně). Co se teda týče hlavní ženské postavy, je to v mnoha ohledech modernější než Popelka. Detaily!
4) "Z Krásky a zvířete se jednoduše stal popcorn s hrdinkou, která přečetla asi 10 knih a teď krotí bohatého sobce, což v roce 2017 v podstatě nemá koho oslnit." - Popcorn i ta negativní konotace ohledně deseti knih je fakt hodně rozporuplná (opět je tam to s těma knížkama, které četla, vysvětlený, a navíc asi trochu zapomínaš na scény s Beastem v knihovně?). Navíc, to jak tam s Gastonem v podstatě vyfuckuje ohledně dětí, je i v roce 2017 z ženskýho pohledu fakt dost relatable (#badass). Ať už je to bohatej sobec nebo ne.
0 0
reagovat
16.03.2017 23:00:04
Když dal pět hvězdiček takový Psema, tak to už něco znamená. :D
0 0
reagovat
16.03.2017 22:47:32
Škoda, že to doslova okopírovali z kreslené verze. Není tam vůbec nic nového oproti Popelce a i ta kouzla jaksi nejsou "wow" ... člověk čekal více magických přeměn (šaty nebo taneční sál ... něco jako první přeměna ve Šhrekovi) a nic, bylo to jako když má začít refrén písně a před ním to skončí ...
0 0
reagovat
16.03.2017 22:31:24
Nakonec jsem dojat a mile překvapen. I když velký podíl na tom mají písničky Alana Menkena z původní animované verze z roku 1991. Sice jsem si na digitální nádobí musel jistou dobu zvykat, ale nakonec tleskám. A závěrečné titulky jsou jedna úžasná děkovačka. 9/10

P.S.: Luke Evans je dokonalý hajzl.

Když se jednotlivé nádobí navzájem loučilo, vhrkly mi do očí slzy.
0 0
reagovat
16.03.2017 20:06:39

Dabing

Jo jinak, dabing se dá?
0 0
reagovat
16.03.2017 07:37:44
Mě celkem rozčiluje že tenhle recyklát asi vydělá tu miliardu, když je tu tolik zajímavějších filmů. Holt Disney jede no :/
0 0
reagovat
15.03.2017 19:05:14
Jsem to řikal.
0 0
reagovat
15.03.2017 15:54:25
Pořád to je ale pohádka a člověk by se měl u tohoto umět trochu povznést - jasně, Popelka s Knihou džunglí byly v tomto ohledu výjimečné projekty, to ale neznamená, že tak to bude vždycky. Z recenze spousta věcí působí, jako by se vůbec nebral v potaz ten žánr - furt je to prostě pohádka pro malý holčičky o princezně, o tom, že čtení není nic nechutnýho, a o tom, že by se neměla soudit kniha podle obalu.
Zas ale věřím, že scénář může být blbý, když za ním stojí člověk zodpovědný za Lovce a navíc ohledně režie nevěřím nikomu, kdo se kdy Twilightu dotkl.

Ale i pokud to je pořád aspoň důstojné převedení animáku do hrané podoby, které mu nedělá přílišnou ostudu, beru to (i když se radši znova podívám na tu Popelku). Kino bude.
0 0
reagovat
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se