Cruise přitáhl depresi


ikona
Cival
donald sutherlandj. j. abramsjosh lucaslindsay lohanluke wilsonrobin williamsscary movie 4silent hillsissy spacektom cruisetržbywolfgang petersen
 

Ještě před pár dny, ba hodinami, se mluvilo o letošním létě pouze v superlativech. Plejáda hitů měla slunečné přehlídce popcornu znatelně vyspravit loňskou reputaci – jak kvalitativní, tak ekonomickou. Producenti byli plní optimismu, Tom Cruise se usmíval z každého druhého plakátu a ve vzduchu lítaly sumy od 50 (znáte pesimisty) do 80 milionů. Třetí Mission: Impossible měla všechno: spokojené recenze, zvuk značky, efektní trailery, mohutnou kampaň, ještě mohutnější nasazení do kin (4054 sálů!) a hlavní hvězdu propíranou v každém bulváru. M:i:III prostě měla odpálit sezónu v bombastickém stylu... Jenže, už po prvních číslech opadla euforie a každý druhý producent si teď jen naštvaně brblá, že se tenhle způsob léta zdá být poněkud nešťastný.

Za důvodem nemusíte daleko. 48 milionů dolarů za první víkend je pro jeden z nejočekávanějších bijáků sezóny, zvlášť pro film s rozpočtem 150 milionů dolarů trestuhodně málo. S dobrým ohlasem u diváků se Hunt sice může v Americe dobelhat k úhrnným 140 až 160 milionům, Hollywood to z deziluze ale vůbec nevytrhne. Misi se totiž věřilo ohromným způsobem a její kolaps otřásl nadšením z celé letní nabídky. Jak má najednou mnohem nenápadnější Poseidon utržit příští víkend očekávaných 40 až 50 milionů? Inu, těžko říct.

Pochopitelně je předčasné dělat závěry z jednoho dílčího neúspěchu (dílčího po King Kongově vzoru), tím spíš, když se v posledních dnech často spekulovalo o přesycenosti Cruisem, jeho pedofilií... pardon, láskou ke Katie a vším tím haló okolo novorozenců, placent a kamarádů scientologů. Hodně se ukazuje i na Johna Woo a rozčarování spojené s M:I:2. Já sám bych zklamání možná spojoval s přehnaným očekáváním a příliš velkým procentem „akcechtivých“ mužů na netu, které u pokladen nakonec trumfnou rodiny s dětmi mířící na Šifru mistra Leonarda nebo Za plotem. Ale jsou to jen spekulace, které ani nemůžou vědět popisují-li trend nebo jen zhroucení jednoho snu Toma Cruise. Uvidíme za pár dnů. Snad se nenaplní vize George Lucase s maintreamovou nabídkou seskládanou z dvaceti až třicetimilionových „nezávisláků“.

Zbytek TOP desítky nás dnes z pochopitelných důvodů tolik netankuje. Ale nezasklíme jej. Williamsovo RV se drží tak, jak se na rodinný standard sluší, čtvrté Stick It dál překvapuje a pátý – rychle padající - Let číslo 93 opravdu lehne bez mezipřistání mezi poražené. A to jej tak chválí! Zato horor American Haunting cupují recenzenti na hadry, což v kombinaci se skromným nasazením do kin a tenkým rozpočtem posunuje výsledných šest milionů (a třetí pozici) do jakž takž pozitivního světla. Hit srovnatelný s V moci ďábla to každopádně nebude ani z jedné pětiny. Doba ledová 2 si dál kroutí svoje s vidinou třetího dílu, Silent Hill neskolí ani padesátimilionovou hranici, Scary Movie 4 mizí s úsměvem na rtech do závětří a překvapivě dobře se drží Akeelah and the Bee. Soví masakr Hoot vzdor velké podpoře kinařů nikoho neinteresoval, takže nesplatí ani patnáct milionů z rozpočtu (investovaných do nového nárazníku a obědu pro Lukea Wilsona... hootofilové vědí :-). Příští týden se leccos rozhodne, protože do promítaček se založí kotouče s Poseidonem a dlouholetou komerční stálicí Lindsay Lohan a jejím Jen trošku štěstí. Snad to dopadne alespoň tentokrát.

TOP 10 v plné verzi tu. Pro srovnání nej první víkendy všech dob.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace