TOP 7: Nejlepší týmovky z Druhé světové


ikona
Mr. Hlad
george clooneymoviezonetématop
Kteří drsňáci si vyšlápli na hitlerovské Německo před tím, než se tam vydali Clooneyho Památkáři?  

Památkáři vtrhli do českých kin minulý týden. Skvěle obsazené drama z Druhé světové války o tom, jak vedle vojáků běhali po bojištích i historici a pracovníci muzeí a hledali sochy, obrazy a další umělecké předměty, které si náckové přivlastnili a chtěli odvézt do Berlína, mělo původně oscarové ambice. Nakonec se však tvůrci rozhodli s premiérou trošku počkat a vyrazit k divákům později. O tom, zda to byl dobrý nápad, zbytečná opatrnost nebo nutnost, se víc dočtete v recenzi. Ještě před rozhodnutím, jestli do kina vyrazit, nebo zůstat doma, tu ale pro vás máme pár tipů na jiné a také výrazně vydařenější druhoválečné týmovky.

Italští filmaři u westernů a ukázali, že je americká témata baví a pár set kilometrů na jih od nás vzniklo i několik hodně solidních válečných týmovek. Ten prokletý obrněný vlak by možná dnes byl jedním ze zapomenutých kousků, ale jeho anglický název celkem jasně naznačuje, proč se v naší sedmičce objevuje. Na DVD ho najdete pod názvem Inglourious Bastards a právě tady hledal inspiraci Quentin Tarantino. Pětice hrdinů, kteří rozhodně nepatří mezi výkvět armády, utíká při transportu do vojenského vězení, snaží se dostat do Švýcarska a cestou tak trochu omylem zlikvidují americké komando. Teď musí zloděj, drsný černoch, bývalý gangster a dva další hrdinové splnit jejich úkol, zničit opancéřovaný vlak a unést významného vědce. Režisér Enzo G. Castellari, který natočil třeba brutální western s peckinpahovským vizuálem Keoma, spoustu extra brutálních detektivek a komedii Vůně cibule, si sehnal béčkové ale solidní obsazení, šoupnul do toho spoustu akčních scén a přihodil kapku černého humoru. Vznikl tak film, který má sice ke klasice daleko, ale zato disponuje béčkovými koulemi jako máloco.

Trivia: Hlavní roli dostal Fred Williamson, s nímž se Tarantino sešel před kamerou u hororové komedie Od soumraku do úsvitu.

Nejznámější scéna: Masakrování vojáků na jedoucím vlaku

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace