Al Capone se filmařů nezbaví


ikona
KarelR
al caponewarner bros.
Známý gangster se opět chystá do kin. 

Být nejslavnější gangster všech dob není sranda. Al Capone už se na televizní obrazovku a filmové plátno podíval nesčetněkrát, v Hollywoodu ale pořád mají dojem, že si ho diváci užili málo. De Palmův prequel k Neúplatným sice trčí někde v "developement hell" (měli si v něm zahrát Nicolas Cage a Gerard Butler), mladý Capone se ale brzy objeví ve Scorseseho seriálu Boardwalk Empire (Stephen Graham - na obrázku). A jak se zdá, dostane i vlastní nový film.

Ten s novinkou od HBO nesouvisí, jde totiž o projekt Warner Bros. nazvaný Cicero (podle jednoho z Caponeho slavných sídel). Stojí za ním scenárista Walon Green, který se propsal snad všemi verzemi televizního Zákona a pořádku a má na svědomí i Peckinpahovu Divokou bandu, a měli bychom se v něm podívat na Caponeho vzestup do gangsterských výšin. V jeho cestě z brooklynských slumů mezi chicagskou smetánku mu hodně pomohla prohibice, čeká nás tedy další výlet do Ameriky dvacátých let. V čem by měl být tentokrát jiný?

To není moc jasné, scénář ale prý není dvakrát moderním počinem. Spíš upomíná na gangsterské klasiky s Edwardem G. Robinsonem a Jamesem Cagneym, což je pro fanoušky Hříšných andělů nebo Bouřlivých dvacátých let výborná zpráva. O takhle old-schoolovou gangsterku se naposledy pokusil Michael Mann s Veřejnými nepřáteli, hrátky s digitální kamerou ale nepřinesly zdaleka takový požitek, v jaký se zpočátku doufalo. Doufejme tedy, že se právě hledaný režisér nebude snažit experimentovat (De Palma má čas!), a vypadne z něj alespoň poctivý přírůstek do žánru. Drsňáků s Thompsony a klobouky není nikdy dost.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace