Woody Allen drží tempo


ikona
Cival
hugh jackmanscarlett johanssonwoody allen
 

Nejukecanější newyorský intelektuál se ještě nedočkal uvedení Match Pointu do více jak desítky amerických kin a už se mu do filmografie cpou minimálně dva nové projekty. Woody hodlá plnit normu jeden film ročně i s úctyhodnou sedmdesátkou na krční páteři, což mi v kombinaci s neustálým vyhráváním na klarinet v jazzové kapele, vnáší do mysli obavy, aby se velepilná legenda neodebrala do věčných lovišť přímo z natáčecího placu. Bylo by to možná stylové, ale asi ne zrovna důstojné. Snad Woody ví, co dělá, a proto si dovoluje své (na rozdíl od mnoha kolegů fetem nezhuntované) tělo pracovně přetěžovat i ve věku, kdy leckteří z nás pohřbívali dědečky a babičky.

V následujících měsících se každopádně Allena jen tak nezbavíme. Po (zdá se) úspěšné thrillerové spolupráci v londýnských kulisách se znovu spřáhl s líbeznou tvářičkou a naditou podprsenkou Scarlett Johansson, aby se po menší odmlce opět vrátil na pole ryze komediální. Už dokončenou novinku Scoop, která pracuje s přímočarou premisou o studentce v posteli bohatého aristokrata, teď čeká obligátní putování po fesťácích ve snaze vyžebrat si u zámořských distributorů co možná nejméně vražedný termín premiéry. Ani s Hugh Jackmanem v castingu totiž místní hlavouni nedokáží zapomenout na poloprázdné sály, které provází většinu posledních allenovek.

Pozornějším filmozpytcům samozřejmě neříkám kdovíjakou porci nových informací, ty totiž provází až zvěsti o Allenově příštím projektu, tradičně dosud nepojmenovaném a Allenem kompletně režijně i scenáristicky zajištěném, o to překvapivěji však situovaném do španělských zeměpisných šířek. A nemluvím jen o kulisách, ale i o kompletním obsazení made in Spain, které by Allenovi mělo dopomoci k využití volnosti věnované evropskými mecenáši i přivábení stejné filmařské svěžesti jakou zámořští kritici adresují Match Pointu. Teď už jen zbývá doufat, že při losování z hereckých jmenovek vybere krom nových tváří spíš osobnosti rodu Javiera Bardema či Gaela Garcii Bernala, než okoukané a výkonnostně nestálé superstars proporcí Penélope Cruz a Antonia „od Zorra jsem out“ Banderase.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace