Emzáci útočí!


ikona
imf
wolfgang petersen
 

Řeč je přirozeně o těch Šedivých z daleké galaxie, kteří mezi námi už několik generací žijí a někde poblíž Kentucky si pěstují superlidi, kterým vkládají do těl (velmi bolestivou cestou) své vlastní geny. Potřebují najít rozumný kompromis, který by zajistil přežití jejich rasy a zároveň byl schopen dlouhodobě přežít na jejich nové planetě - Zemi. Ano, chápete to správně. Naše planeta bude už zanedlouho obsazena mimozemským šmejdem a místní trojka mimozemských vědců se do té doby musí postarat o nějaké to řešení. A nakonec se jim to podaří. Devítiletý hoch začne disponovat takovou silou, že z toho až oči přecházejí a samozřejmě se rozhodne ji použít ve jménu dobra, staré dobré americké armády (která by nejradši preventivně vyhladila všechny v okolí kritického místa, ale tajně doufá, že nějaké ty mimozemšťany chytne a rozpitvá) a všech obyvatel Kentucky. Všechno je samozřejmě ještě mnohem složitější a jako správný několikadílný sci-fi brak na pokračování to vykrádá to nejlepší z jiných úspěšných děl. Taková hollywoodská rychlokvaška za pět padesát. Teď jí však na stůl dostal Wolfgang Petersen, což vzbuzuje jisté naděje.

Petersen se v posledních letech těšil velkému zájmu producentů, když natočil drahou Troju a superdrahý Poseidon. Nebyly to špatné filmy, ale diváci v kinech nezanechali tolik dolarů, kolik by si studia přála a tak se po Poseidonu musel Petersen stěhovat z první hollywoodské ligy. Jeho ambiciózní kombo Batman vs. Superman vzalo rychle za své (ale snad se dočkáme v animované Justice League of America) a následovaly dlouhé měsíce tápání. Kolegové z redakce by vám řekli, že Petersena není žádná škoda, ale tenhle vysokorozpočtový rutinér mívá i světlejší chvilky (vynikající Smrtící epidemie, velmi slušný Air Force One). The Grays jsou dílem Whitleyho Striebera, který má na kontě např. i chystaný Bayův film 2012: The War of Souls. Stačí se rozhlédnout po jeho bibliografii a najdete spoustu podobně fantasmagorických zápletek, které doufejme Hollywoodu poslouží jen jako odrazový můstek, aby pak děj uschopnil nějaký alespoň průměrný scenárista. Recenze Strieberových knih jsou totiž mnohdy tak zoufalé, že se člověk až diví, proč studioví hlavouni ty miliony sypou do kanálu, když by jim lepší scénář napsal absolvent VŠE. Inu, ty stovky tisíc prodaných výtisků jim zřejmě dávají falešné naděje na úspěch při finálním zúčtování v kině. Jen aby se nedivili.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace