Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 36041 - 36060 Napsat příspěvek
Ježíšek neexistuje? :o
607599
Ježíšek neexistuje? *:o*
0 0
reagovat

OT

martin.fridrich
"popře Ježíšovu existenci, o které jsou přesvědčení i ne-křesťanští či proti-křesťanští skuteční "biblical scholars""

Sorry, ale to je blbost a ten povestny kamen urazu. Ze su iba "presvedceni", nemaju na to ale ziadne vierohodne dokazy o ktore by svoje presvedcenie mohli opriet. Nech uz to znie akokolvek, "hereticky", nemame dokazy o tom, ze vobec muz menom Jezis Kristus v tom case v tej casti sveta zil a ze aspon vzdialene robil nieco podobne, ako sa uvadza v evanjeliach. To obdobie bolo dost podrobne dokumentovane mnohymi vtedajsimi historikmi a akekolvek zmienky o nom boli dokazatelne vlozene ovela ovela neskor.
607597
[b]martin.fridrich[/b] "popře Ježíšovu existenci, o které jsou přesvědčení i ne-křesťanští či proti-křesťanští skuteční "biblical scholars"" Sorry, ale to je blbost a ten povestny kamen urazu. Ze su iba "presvedceni", nemaju na to ale ziadne vierohodne dokazy o ktore by svoje presvedcenie mohli opriet. Nech uz to znie akokolvek, "hereticky", nemame dokazy o tom, ze vobec muz menom Jezis Kristus v tom case v tej casti sveta zil a ze aspon vzdialene robil nieco podobne, ako sa uvadza v evanjeliach. To obdobie bolo dost podrobne dokumentovane mnohymi vtedajsimi historikmi a akekolvek zmienky o nom boli dokazatelne vlozene ovela ovela neskor.
OT
0 0
reagovat
martin.fridrich: Hodil jsem to jen do plena, aniz bych se k tomu nejak vyjadroval nebo to vydaval za absolutni pravdu. Osobne to nijak do hloubky nestuduju, jen si o tom rad prectu, kdyz na to nekde narazim.

Na vyhrady, ze Atwill sve argumenty nema moc ohlidane uz jsem narazil, nicmene ta premisa samotna je proste zajimava a pusobi vic nez pravdepodobne a logicky..
607596
martin.fridrich: Hodil jsem to jen do plena, aniz bych se k tomu nejak vyjadroval nebo to vydaval za absolutni pravdu. Osobne to nijak do hloubky nestuduju, jen si o tom rad prectu, kdyz na to nekde narazim. Na vyhrady, ze Atwill sve argumenty nema moc ohlidane uz jsem narazil, nicmene ta premisa samotna je proste zajimava a pusobi vic nez pravdepodobne a logicky..
0 0
reagovat

Spazz

Na tom není mnoho překvapivého, křesťanství vždy bylo v prvé řadě ideálním nástrojem moci.
607594
Na tom není mnoho překvapivého, křesťanství vždy bylo v prvé řadě ideálním nástrojem moci.
Spazz
0 0
reagovat

Spazz

K podpoře OT: Zrovna tato Atwillova teorie byla zkritizována snad všemi lidmi z oboru. Označení "American Biblical scholar" je docela úsměvné, protože o něm nikdo před tím z oboru neslyšel do té doby, než napochodoval, označil se za učence a chtěl vydat knížku pro přesně ten typ lidí, co o tématu nic neví, ale chtějí věřit, že je to od začátku do konce nesmysl a jen čekají na někoho, kdo jim to potvrdí. Letos to byl Atwill, příští rok to bude někdo další. A třeba budou dva. Jeden před Velikonocemi a druhý před Vánocemi. Tam se to nejlépe prodává.
Problém s osobou Ježíše je ten, že i když člověk může křesťanství odmítat a považovat za nesmysl, nemůže to vyřešit tím, že popře Ježíšovu existenci, o které jsou přesvědčení i ne-křesťanští či proti-křesťanští skuteční "biblical scholars" (často zmiňovaný je např. Bart Ehrman, odpůrce křesťanství, ale za to přední textový kritik na světe.) Omlouvám se za OT, ale zrovna ten Atwill je nesmysl nejtěžšího kalibru.

Ale k seriálům:

Verbst: Backett s děckem je cute. A Castle byl taky velice sympatický.

607592
K podpoře OT: Zrovna tato Atwillova teorie byla zkritizována snad všemi lidmi z oboru. Označení "American Biblical scholar" je docela úsměvné, protože o něm nikdo před tím z oboru neslyšel do té doby, než napochodoval, označil se za učence a chtěl vydat knížku pro přesně ten typ lidí, co o tématu nic neví, ale chtějí věřit, že je to od začátku do konce nesmysl a jen čekají na někoho, kdo jim to potvrdí. Letos to byl Atwill, příští rok to bude někdo další. A třeba budou dva. Jeden před Velikonocemi a druhý před Vánocemi. Tam se to nejlépe prodává. Problém s osobou Ježíše je ten, že i když člověk může křesťanství odmítat a považovat za nesmysl, nemůže to vyřešit tím, že popře Ježíšovu existenci, o které jsou přesvědčení i ne-křesťanští či proti-křesťanští skuteční "biblical scholars" (často zmiňovaný je např. Bart Ehrman, odpůrce křesťanství, ale za to přední textový kritik na světe.) Omlouvám se za OT, ale zrovna ten Atwill je nesmysl nejtěžšího kalibru. Ale k seriálům: Verbst: Backett s děckem je cute. A Castle byl taky velice sympatický.
Spazz
0 0
reagovat

PoI

Už na začiatku som vedel, že z toho bude raz takáto pecka :+
607590
Už na začiatku som vedel, že z toho bude raz takáto pecka *:+*
PoI
0 0
reagovat

Breaking Bad

607586
[link="http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/ay59mZb_460s.jpg"]Meh, tohle je pecka[/link] *:+*
Breaking Bad
0 0
reagovat
Kdyz jste tu to nabozenstvi a teorie s nim spojene uz nakousli, tak bych chtel prispet clankem o tom, ze "Christianity did not really begin as a religion, but a sophisticated government project, a kind of propaganda exercise used to pacify the subjects of the Roman Empire" ...

jeste jeden uryvek: "Jewish sects in Palestine at the time, who were waiting for a prophesied warrior Messiah, were a constant source of violent insurrection during the first century," he explains. "When the Romans had exhausted conventional means of quashing rebellion, they switched to psychological warfare. They surmised that the way to stop the spread of zealous Jewish missionary activity was to create a competing belief system. That's when the 'peaceful' Messiah story was invented. Instead of inspiring warfare, this Messiah urged turn-the-other-cheek pacifism and encouraged Jews to 'give onto Caesar' and pay their taxes to Rome."

Omlouvam se za podporu OT...
607585
Kdyz jste tu to nabozenstvi a teorie s nim spojene uz nakousli, tak bych chtel prispet [link="http://uk.prweb.com/releases/2013/10/prweb11201273.htm"]clankem[/link] o tom, ze "Christianity did not really begin as a religion, but a sophisticated government project, a kind of propaganda exercise used to pacify the subjects of the Roman Empire" ... jeste jeden uryvek: "Jewish sects in Palestine at the time, who were waiting for a prophesied warrior Messiah, were a constant source of violent insurrection during the first century," he explains. "When the Romans had exhausted conventional means of quashing rebellion, they switched to psychological warfare. They surmised that the way to stop the spread of zealous Jewish missionary activity was to create a competing belief system. That's when the 'peaceful' Messiah story was invented. Instead of inspiring warfare, this Messiah urged turn-the-other-cheek pacifism and encouraged Jews to 'give onto Caesar' and pay their taxes to Rome." Omlouvam se za podporu OT...
0 0
reagovat

Mildík

jenže zrovna o tom náboženství přesně tohle psali religionisté v roce 1900. No a pak jeden antropolog napsal takový pamflet, kde dokazoval, že Napoleon Bonaparte byl astrologický mýtus, že to byl klasický sluneční bůh, použil detaily z jeho životopisu, poukázal na jeho 12 maršálků, rozebral jak je jeho jmého odvozené od boha slunce Apolóna atd. Pointa je, že tímhle stylem jde interprtetovat úplně cokoliv a ve vědě o náboženštví jsou dnes tyhle teorie vnímány jako úsměvné omyly pionýrů oboru...
607579
jenže zrovna o tom náboženství přesně tohle psali religionisté v roce 1900. No a pak jeden antropolog napsal takový pamflet, kde dokazoval, že Napoleon Bonaparte byl astrologický mýtus, že to byl klasický sluneční bůh, použil detaily z jeho životopisu, poukázal na jeho 12 maršálků, rozebral jak je jeho jmého odvozené od boha slunce Apolóna atd. Pointa je, že tímhle stylem jde interprtetovat úplně cokoliv a ve vědě o náboženštví jsou dnes tyhle teorie vnímány jako úsměvné omyly pionýrů oboru...
Mildík
0 0
reagovat

Spazz

jsem na zacatku 5 serie a prijde mi to o dost lepsi. uz to nejsou jen takovy prvoplanovy vtipky, ale je to vic promysleny a ma to nejakej koncept.
607546
jsem na zacatku 5 serie a prijde mi to o dost lepsi. uz to nejsou jen takovy prvoplanovy vtipky, ale je to vic promysleny a ma to nejakej koncept.
Spazz
0 0
reagovat

ad Zeitgeist

Já neřekl, že tomumá člověk slepě věřit, sám jsem psal, že je to přitažené za vlasy občas...

Ale tak či onak je to parádní podívaná a obzvláště o tom náboženství mě to dostalo :D Není nad to si občas projet nějaké konspirační teorie ;)
607524
Já neřekl, že tomumá člověk slepě věřit, sám jsem psal, že je to přitažené za vlasy občas... Ale tak či onak je to parádní podívaná a obzvláště o tom náboženství mě to dostalo *:D* Není nad to si občas projet nějaké konspirační teorie *;)*
ad Zeitgeist
0 0
reagovat
Almost Human je drahé, kouká na to málo lidí a po této sezóně to zruší.

Ale taky se mi to líbí...
607519
Almost Human je drahé, kouká na to málo lidí a po této sezóně to zruší. Ale taky se mi to líbí...
0 0
reagovat

Almost Human

Dobré, ale zaběhává to do nudné detektivní rutiny - pořád mám pochybnosti jestli to vydrží jako tak velká pecka jak se mohlo na začátku zdát. Odkazy na Die Hard každopádně super.
607514
Dobré, ale zaběhává to do nudné detektivní rutiny - pořád mám pochybnosti jestli to vydrží jako tak velká pecka jak se mohlo na začátku zdát. Odkazy na Die Hard každopádně super.
Almost Human
0 0
reagovat

Almost Human s01e03

Opět pecka a opět jsem se hodně nasmál, prosím prosím, ať se to nějak neposere, tohle chci vídat v následujících sezonách pravidelně. Tetelím se blahem. :+

Panství Downton s01e01
Pověsti nelhaly a Ted taky ne. Je to obrovská pecka. nepřestal jsem se tetelit blahem, nová závislost a časožrout na obzoru, fuck. :(
607512
Opět pecka a opět jsem se hodně nasmál, prosím prosím, ať se to nějak neposere, tohle chci vídat v následujících sezonách pravidelně. Tetelím se blahem. *:+* [b]Panství Downton s01e01[/b] Pověsti nelhaly a Ted taky ne. Je to obrovská pecka. nepřestal jsem se tetelit blahem, nová závislost a časožrout na obzoru, fuck. *:(*
Almost Human s01e03
0 0
reagovat

Zeitgeist

Já z toho viděl část o futuristických městech a v zásadě s tím ve velké míře souhlasil (as in vhodně navržená struktura a distribuce potravin, sebeudržovací města, víc lidí než práce apod). Víc jsem se v tom nevrtal, ale hodně těch myšlenek tam je něco s čím dlouhodobě souhlasím (byť to naprosto padá na tom, že nejsme "stádový" druh ale jednotlivci), pročež mě zajímá, čím je to špatné, dávno překonané apod? Nějaký podklad pro věty typu "autoři si vymýšlejí, omílají ty staré argumenty, které byly už mnohokrát vyvráceny"?
607509
Já z toho viděl část o futuristických městech a v zásadě s tím ve velké míře souhlasil (as in vhodně navržená struktura a distribuce potravin, sebeudržovací města, víc lidí než práce apod). Víc jsem se v tom nevrtal, ale hodně těch myšlenek tam je něco s čím dlouhodobě souhlasím (byť to naprosto padá na tom, že nejsme "stádový" druh ale jednotlivci), pročež mě zajímá, čím je to špatné, dávno překonané apod? Nějaký podklad pro věty typu "autoři si vymýšlejí, omílají ty staré argumenty, které byly už mnohokrát vyvráceny"?
Zeitgeist
0 0
reagovat
Wow, Chicago Fire bude mít spin-off Chicago PD. Doufám, že to bude minimálně stejně dobrý.
607507
Wow, Chicago Fire bude mít spin-off Chicago PD. Doufám, že to bude minimálně stejně dobrý.
0 0
reagovat

TonyCLifton


sedělo by, kdyby to bylo 19. století před Kristem. Spíš nesedí, že jsem napsal že Zeitgeist
607504
sedělo by, kdyby to bylo 19. století před Kristem. Spíš nesedí, že jsem napsal že Zeitgeist
TonyCLifton
0 0
reagovat

Mildík

Zeitgeist radši nezmiňovat . V zásadě je to jedna velká lež. Není to vůbec seriézná zpracování materiálu: autoři si vymýšlejí, omílají ty staré argumenty, které byly už mnohokrát vyvráceny, dávají seznamy jmen, které většinou minulost nezná, ale oni doufají, že lidé řeknou "hmm, zajímavé", ale nikdy si je nedohledají.
607503
Zeitgeist radši nezmiňovat . V zásadě je to jedna velká lež. Není to vůbec seriézná zpracování materiálu: autoři si vymýšlejí, omílají ty staré argumenty, které byly už mnohokrát vyvráceny, dávají seznamy jmen, které většinou minulost nezná, ale oni doufají, že lidé řeknou "hmm, zajímavé", ale nikdy si je nedohledají.
Mildík
0 0
reagovat

MarvinP

To století trochu nesedí, ale to jsi mluvil o Zeitgeistu nebo Bibli? :))
607501
To století trochu nesedí, ale to jsi mluvil o Zeitgeistu nebo Bibli? *:))*
MarvinP
0 0
reagovat

Psych

Tenhle kousek mi strasne pripomina Scrubs... ne teda Scrubs v plne sile, tak jak si ho chci pamatovat z prvnich nekolika sezon.. Spis Scrubs kolem 6. - 8. sezony, kdy se zacaly dost vrsit uz prilis detinske, tak trochu trapne vtipky...

Mam ted rozjetou teprve druhou sezonu, takze netusim, jestli to ma vzestupne/sestupne tendence, ale osobne mi to fakt hodne sedi. Ano, casto to prehaneji a vtipne to moc neni, ale porad tam je docela solidni kadence vybornych usedlejsich zertiku, ruznych odkazu atd..

Takze doporucuju na to pri dlouhe chvili mrknout, na pul ocka k veceri je to naprosto idealni...
607500
Tenhle kousek mi strasne pripomina Scrubs... ne teda Scrubs v plne sile, tak jak si ho chci pamatovat z prvnich nekolika sezon.. Spis Scrubs kolem 6. - 8. sezony, kdy se zacaly dost vrsit uz prilis detinske, tak trochu trapne vtipky... Mam ted rozjetou teprve druhou sezonu, takze netusim, jestli to ma vzestupne/sestupne tendence, ale osobne mi to fakt hodne sedi. Ano, casto to prehaneji a vtipne to moc neni, ale porad tam je docela solidni kadence vybornych usedlejsich zertiku, ruznych odkazu atd.. Takze doporucuju na to pri dlouhe chvili mrknout, na pul ocka k veceri je to naprosto idealni...
Psych
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se