Tima Storyho v redakci zrovna v oblibě nemáme a v případě mé osoby nevraživost přerůstá snad až v nenávist. Story totiž během relativně krátké doby stihnul zmrvit moji oblíbenou francouzskou komedii (Taxi), svojí nedomrlou adaptací prakticky zničil jeden z nejslavnějších comicsů (Fantastická čtyřka) a ještě stihnul urazit všechny kolem, když jim vzkázal, jak jim natrhne prdel... Studio si to nemyslelo a tak Fantastickou čtyřku přesunulo z fantastického čtvrtého července o týden dál, aby se vyhnulo přímému souboji s Válkou světů. Zbytek příběhu už všichni známe - Steven Spielberg Storymu zamával a odjel expresem s poznávací značkou "300 milionů". Tady ale bohužel pohádka nekončí, protože Fantastická čtyřka si dokázala v kinech obstarat slušné tržby a co je horší, dobře se prodává i na DVD. Právě tenhle fakt ve výsledku přesvědčil studio o tom, že je na čase hodit do pece dvojku.

A proč se obtěžovat hledáním jiného režiséra, vždyť na Rotten Tomatoes obdržel první díl zářivých 26% procent kladných recenzí. Nevím jestli si studio uvědomuje, proč vydělalo těch 329 milionů celosvětově, ale talentem režiséra to skutečně nebylo. A když si vzpomenu na některé scény, ó bože... za dva roky nás to čeká v bleděmodrém, tedy pokud Storymu někdo nepíchne do zadku koňskou dávku geniality, o čemž hodně pochybuji. Fantastická čtyřka 2 se navíc bude muset obejít bez Juliana McMahona, který jako jediný z herců nemá smlouvu na tři filmy (chytrý chlapec) a může tam producentům udělat pápá (nebo smlouvat o další milionek do kapsy). Byla by to ale škoda, kdyby měl odejít a s ním i poslední záblesk hereckého charismatu, který tenhle film měl... no dobrá, trochu přeháním, ale obávám se, že Michael Chiklis to tváří v tvář těm ostatním zelenáčům prostě neustojí. A bůhví kdo bude hrát nového Dr. Dooma.

Jedinou "jistotou" je teď režisér Tim Story, scenárista Mark Frost a datum premiéry - 4. července 2007. To se máme na co těšit.