Ale jenom před kamerou (v reálu se už sice pár herců snažilo "vypomoct" v první linii, ale jejich manažeři a zodpovědní armádní důstojníci jim to brzy vymluvili ;) v novém filmu Petera Berga. Toho na Moviezone rádi chválíme, protože jeho Vítejte v džungli a Světla páteční noci jsou víc než jen osvěžujícím vánkem v hollywoodských zákrutách. V přicmrndávačovi z Chicago Hope byste zřejmě tolik talentu nikdy nehledali, ale zázraky se holt dějí. Nadcházející sezóny pak Bergovi jednoznačně přejí, takže je pravděpodobné, že jeho jméno se brzy začne skloňovat podstatně častěji.

Nejblíž produkci je shodou okolností chystaný projekt s Jamie Foxxem, který se jmenuje The Kingdom. Pro Foxxe to bude znamenat už několikátou spolupráci s Michaelem Mannem, i když tentokrát pouze nepřímou, Mann totiž snímek produkuje. Foxx si v něm zahraje amerického armádního specialistu, který přijíždí na Blízký Východ vyšetřovat bombový atentát, při kterém zahynulo i několik amerických občanů. Snaží se získat v zemi kontakty, aby se jeho šetření pohnulo správným směrem, ale brzy ho začne pálit půda pod nohama. Natáčet se bude už v květnu.

Další projekty jsou pouze ohlášeny a je celkem pravděpodobné, že Berg všechny nestihne. Je to ovšem solidní všehochuť - adaptace herní série Splinter Cell (tak trochu náhražka Metal Gear Solid na PC :), comicsová adaptace The Losers o spolku tajných agentů CIA, jež většinou vyřizují tu nejšpinavější práci a kterých se náhle agentura rozhodne zbavit a aby to bylo kompletní, máme tu ještě jeden remake, Berg by měl zrežírovat americkou verzi The Mission, remake hongkongského thrilleru Johnnyho Toa, v němž se to přímo hemží přestřelkami, zradou, pomstou a ostrými hochy.

Všechny tyhle filmy bude Berg minimálně produkovat a všichni zúčastnění tiše doufají, že se rozhoupe i k režii. Plus mínus spadají do akčního žánru, který Bergovi evidentně sedne a pokud snad máte pochybnosti o jeho pracovitosti, vězte že tenhle dvaačtyřicetiletý Newyorčan už dokonce přemýšlí nad pokračováním The Kingdom. Evidentně myslí za roh, což je fajn, pokud nám to přinese dobré filmy.