Zřejmě teď marně pátráte v mysli, o kom se vlastně mluví a snažíte si spojit fotku a jméno s nějakým konkrétním filmem. Nedivil bych se, kdybyste si ho spletli s Jonem Favreauem, který má podobné štěstí na roztomilé, ale rychle zapadnuvší roličky. Jeremy Piven se narodil v herecké rodině, jeho otec vlastnil hereckou školu, ve které vystudovali mj. všichni Cusackové. S Johnem Cusackem se Jeremy hodně kamarádil a lze je ve spoustě filmů najít bok po boku. To z vás ale samo o sobě hvězdu neudělá. Jeremy Piven má takový ten přírodní komediálnít talent, který však můžete ocenit jen v malých roličkách ve filmech jako Singles, Grosse Pointe Blank nebo Very Bad Things, tj. spíše v nezávislejších produkcích. Větší role dostává Piven už jenom v extrémně nezávislých produkcích, o kterých ví jen pár vlčáků na Aljašce.

Zkoušel to i skrz seriály (možná pamatujete Cupida, který běžel i u nás), ale pořád ne a ne narazit na zlatou žílu. Až se v roce 2003 mihnul v zajímavější roličce v Mládí v trapu, kde se také seznámil se zlatými hochy z Frat Packu. To mu přineslo nejen první úspěšný seriál (Entourage... velmi originální námět pohrávající si s tím, co se děje za branami Hollywoodu) a teď možná i vstupenku do světa velkých komedií. Čtyřicetiletý Piven teď totiž zdědil projekt po Steveu Carellovi a to by mohlo konečně nakopnout jeho kariéru. Snímek se jmenuje Furry Vengeance a je o bezohledném realitním magnátovi, jehož stavby už vyhnaly stovky zvířat do odlehlých rezervací. A jednoho dne se mu ty plyšákové potvory začnou systematicky mstít... Zní to tak trochu jako Blbý a blbější 3, ale vzhledem k tomu, že studio věnovalo snímku řádnou péči (protože tušilo, že Carell se otřese a dolary budou padat přímo do kasičky), je to pro Pivena šance předvést, že není jen ten zábavný chlápek v pozadí.

Otázkou je, zda od něj diváci ještě očekávají nějaké novoty. V tomhle ohledu bude zkouškou ohněm drama Smokin´ Aces, které zrovna režíruje Joe Carhanan. Mělo by jistým způsobem navazovat na Narc a to je možná mnohem zajímavější informace, než nějaká plyšákovic pomsta. Piven si tu zahraje hlavního gaunera, po kterém jde mimořádně odhodlaný policajt. Nezastaví ho ani fakt, že je na jeho hlavu vypsaná pořádná odměna a nejlepší zabijáci v okolí se staví do fronty, jen aby ho mohli odbouchnout. Jaká je tentokrát pointa? Zkuste si Pivena na chvíli zapamatovat. Ještě o něm uslyšíte, i když v tomhle případě si zatím ještě nejsem jistý zda v dobrém.