Vincent Perez (francouzský Fanfán Tulipán, Vrána: Město andělů, Indočína) si zahraje ve filmu The Last Warrior. Tuhle skromnou zprávu přinesl nejnovější Entertaiment Weekly, což mě upřímně překvapilo, protože jsem si říkal, že tenhle prestižní plátek už si o céčka boty neotírá. Posuďte sami - Perez hraje statečného reka, který musí zachránit svou milou v postapokalyptickém světě roku 2060, protože po ní jde nějaký naštvaný nezničitelný robot. Myslel jsem, že tyhle filmy se přestaly točit někdy v roce 1990 (ale bacha... Cyborga a Pyunovy Rytíře mám v poličce vždycky po ruce), John Eyres mě ale evidentně bude chtít vyvést z omylu.

Ostatně daří se mu to už celkem dlouho. Nedávno na nějaké videokazetě zahlédnul trailer na jeho postarší Octopus, což byla nízkorozpočtová (velmi mírná formulace) variace na Sommersovu Chobotnici (Deep Rising) s neskutečně debilními digitálními triky (na té videokazetě naštěstí byly ještě trailery na filmy Krokodýl a Pavouci, které trikovou stránku Chobotnice (Octopus) směle trumfovaly), Eyres má ale na kontě i sérii Shadowchaser, ve které se to nezničitelnými naštvanými cyborgy jenom hemží - ve třech dílech stejní herci, stejná zápletka, mění se jen lokace. To když naštvaní úředníci vidí, jaké zhovadilosti je Eyres schopen natočit na jejich pozemcích.

A mezi naštvané úředníky se brzy zařadí i šťastlivci z pražských úřadů, protože Last Warrior se v lednu začne natáčet v Praze. Budiž nám země lehká.