Tim Burton připravuje nový film a světe div se, vyměnil dvorního Johnnyho Deppa za komediální tornádo Jima Carreyho. Ten už si brousí zuby na americké publikum v komedii Finty Dicka a Jane a před účinkováním v nové burtonovce stihne ještě další dvě produkce (objeví se v Used Guys s Benem Stillerem a v trochu vážnějším Number 23 v režii Joela Schumachera), protože natáčet se začne v Londýně až koncem příštího roku, aby studio stihlo oscarový podzim o rok později. Proč ten náhlý příval ambicí? Burton se rozhodl adaptovat osudy Roberta Ripleyho, který proslul svým "věřte, nevěřte" sloupkem, ve kterém pravidelně rozebírá ty nejpodivnější věci, které při svých toulkách světem odhalil.

Přesně tak se bude jmenovat i film, tj. Believe it or Not! a Carrey si logicky zahraje samotného Ripleye. Ten se narodil v roce 1893 a byl to talent už od dětství, ostatně v pouhých 14 letech prodal jednu ze svých kreseb do magazínu Life! Původně se však chtěl věnovat baseballu, kterýžto sen krutě ukončila nehoda, při níž si nešťastně zlomil ruku. Přesunul se tedy k umění a začal kreslit. Díky svým schopnostem získal práci v San Francisco Chronicle, ale brzy přesídlil do New Yorku. Tady začal kreslit pro New York Globe a když vydal jednoho dne strip o neobvyklých sportovních výkonech, napadlo jeho šéfredaktora, že by se podobná myšlenka dala rozvést. Tak vzniklo Věřte, nevěřte.

Ripley měl slabost pro cestování a během svého života procestoval 198 zemí, ve kterých sbíral nejrůznější podivnosti. Záznamy hovoří o tom, že i on sám byl velký podivín (žádné překvapení) - ve svých domech měl plno artefaktů, které si přivezl ze svých cest, sbíral ve velkém auta, aniž by si udělal řidičský průkaz a nerad používal telefon, protože si myslel, že bude zasažen proudem.

Pokračovat bychom mohli donekonečna, ale vám už asi došlo, že tohle je pro Burtona ideální látka (nemluvme o škatulkách, z těch už se Tim nevyhrabe). Scénář navíc sepíše dvojka Larry Karaszewski a Scott Alexander, která stojí za Edem Woodem nebo Mužem na měsíci, což je znovu celkem přívětivá informace. Ripleymu mimochodem v Americe postavili muzeum a jeho sloupek vychází dodnes (i když ho samozřejmě už nepíše, zemřel v roce 1949).