Aneb premiéra na oběžné dráze do konce roku, jistá společnost už tam staví multiplex a k mání bude dokonce i pět nových příchutí popcornu! Ale dost vtipů. V celé akci má opět prsty NASA, která už dávno vybavila astronauty DVD přehrávačem (samozřejmě region free, MPAA totiž dohlíží na zákony i "tam nahoře" ;) a tak jim chce dopřát ještě nějaké to další povyražení. Kapitán expedice je totiž velkým fandou Harryho Pottera a to by bylo, aby nebylo. :) Když už oželel slavnostní premiéru v Londýně, aby mohl ve vzduchoprázdnu dělat alotria s pastou na zuby (znáte ty instruktážní videa... hardcore stuff), chce mu to vedení NASA vynahradit a tak ukecalo Warnery, aby jednu kopii přepsali do dat. Je jasné, že poštovní holub s DVDčkem by do stratosféry nedoletěl a tak bude čtvrtý Potter doručen skrze satelity. Ani bych se nedivil, kdyby si ho někdo cestou odchytil... warezáci jsou dneska všehoschopní.

A na závěr snad jen důrazné varování před dalšími podobnými akcemi. Jestli se to stane běžnou záležitostí, mohl by jednou na americkou vesmírnou loď doletět i Uwe Boll a troufnu si tvrdit, že by s běžnou trajektorií byl hnedle ámen. A já nechci, aby mi nějaká hliníkem oblepená, několikatunová fakule ztroskotala na zahradě. Tak bacha!

Odstavec pro milovníky vážné četby: Ohnivý pohár strhal všechny existující rekordy při uvedení v IMAXu. Zatím se ale neví, zda bude k vidění i v českém Oskar IMAX, po vzoru třetího dílu. Celosvětově už Pohár překročil 200 milionovou hranici (120M v Americe, 85 jinde) a každodenně v amerických kinech ujídá kolem 8 milionů dolarů. Film je momentálně na 12. příčce nejvýdělečnějších filmů roku a dá se předpokládat, že se bez problému dostane do Top 5 (kde jsou filmy s tržbami nad 200 milionů dolarů (v USA) a panují tam jen minimální rozdíly). Na Epizodu III s 380 miliony (v USA) to však letos Potterovi stačit nebude. Inu, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.