MovieZone OSCAR FM se vydařilo a nakonec jsme se dostali na nějakých 300 minut. V průběhu dne naleznete všechny části ke stažení v tomto článku, stejně jako nějaký ten textík a kompletní výsledky. Doufáme, že jste si oscarovou noc užili, ať už jste byli kdekoliv. Pokud si budete chtít její průběh oživit, můžete tak učinit prostřednictvím našeho přenosu. Ale za vaše duševní zdraví vážně neručíme. :)

Oscar FM - 1. část (úvod, red carpet... 70 minut)
Oscar FM - 2. část (kraťasy, zvuk, výprava, herec ve vedlejší roli... 62 minut)
Oscar FM - 3. část (animák, adaptovaný scénář, kostýmy, masky, cizojazyčný film... 60 minut)
Oscar FM - 4. část (Morricone, dokument, hudba, píseň... 54 minut)
Oscar FM - 5. část (nejlepší herci, režie, film, zakončení... 54 minut)

RED CARPET:

NEJHEZČÍ DÁMY

NEJVĚTŠÍ DRSŇÁCI

NEJMILEJŠÍ PÁRY

"NEZAPOMENEME" :)

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:

Nejlepší film
Babel
Dopisy z Iwodžimy (Letters from Iwo Jima)
Skrytá identita (The Departed)
Malá Miss Sunshine (Little Miss Sunshine)
Královna (The Queen)

Herec v hlavní roli
Leonardo DiCaprio (Krvavý diamant)
Ryan Gosling (Half Nelson)
Peter O'Toole (Venus)
Will Smith (Štěstí na dosah)
Forest Whitaker (Poslední skotský král)

Herečka v hlavní roli
Penelope Cruz (Volver)
Judi Dench (Skandální zápisky)
Meryl Streep (Ďábel nosí Pradu)
Helen Mirren (Královna)
Kate Winslet (Jako malé děti)

Nejlepší režisér
Clint Eastwood (Dopisy z Iwodžimy)
Paul Greengrass (Let č. 93)
Stephen Frears (Královna)
Alejandro Gonzalez Inarritu (Babel)
Martin Scorsese (Skrytá identita)

Herec ve vedlejší roli
Alan Arkin (Malá Miss Sunshine)
Eddie Murphy (Dreamgirls)
Djimon Hounsou (Krvavý diamant)
Jackie Earle Haley (Jako malé děti)
Mark Wahlberg (Skrytá identita)

Herečka ve vedlejší roli
Adriana Barraza (Babel)
Cate Blanchett (Skandální zápisky)
Abigail Breslin (Malá Miss Sunshine)
Jennifer Hudson (Dreamgirls)
Rinko Kikuchi (Babel)

Nejlepší původní scénář
Guiilermo Arriaga (Babel)
Michael Arndt (Malá Miss Sunshine)
Guillermo del Toro (Pan' s Labyrinth)
Iris Yamashita (Dopisy z Iwodžimy)
Peter Morgan (Královna)

Nejlepší adaptovaný scénář
Alfonso Cuarón, Timothy J. Sexton, David Arata, Mark Fergus, Hawk Ostby (Potomci lidí)
Todd Field & Tom Perrotta (Jako malé děti)
Patrick Marber (Skandální zápisky)
William Monahan (Skrytá identita)
Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer, Todd Phillips (Borat)

Nejlepší kamera
Vilmos Zsigmond (Černá Dahlia)
Emmanuel Lubezki (Potomci lidí)
Dick Pope (Iluzionista)
Guillermo Navarro (Pan's Labyrinth)
Wally Pfister (Dokonalý trik)

Nejlepší střih
Douglas Crise, Stephen Mirrione (Babel)
Alfonso Cuarón, Alex Rodríguez (Potomci lidí)
Richard Chew, Steven Rosenblum (Krvavý diamant)
Thelma Schoonmaker (Skrytá identita)
Clare Douglas, Richard Pearson, Christopher Rouse (Let č. 93)

Nejlepší výprava
Dreamgirls
The Good Shepherd
Dokonalý trik
Pan's Labyrinth
Piráti z Karibiku 2

Nejlepší kostýmy
Dreamgirls
Kletba zlatého květu
Marie Antoinette
Královna
Ďábel nosí Pradu

Nejlepší hudba
Javier Navarrete (Pan's Labyrinth)
Thomas Newman (Dobrý Němec)
Gustavo Santaolalla (Babel)
Alexandre Desplat (Královna)
Philip Glass (Skandální zápisky)

Nejlepší píseň
Nepříjemná pravda: Melissa Etheridge ("I Need To Wake Up")
Dreamgirls: Henry Krieger, Scott Cutler, Anne Preven ("Listen")
Dreamgirls: Henry Krieger, Siedah Garrett ("Love You I Do")
Auta: Randy Newman ("Our Town")
Dreamgirls: Henry Krieger, Willie Reale ("Patience")

Nejlepší masky
Klik - život na dálkové ovládání
Apocalypto
Pan's Labyrinth

Nejlepší zvuk
Piráti z Karibiku 2
Apocalypto
Dreamgirls
Krvavý diamant
Vlajky našich otců

Nejlepší střih zvukových efektů
Piráti z Karibiku 2
Apocalypto
Dopisy z Iwodžimy
Krvavý diamant
Vlajky našich otců

Nejlepší vizuální efekty
Superman se vrací
Piráti z Karibiku 2
Poseidon

Nejlepší animák
Happy Feet
Auta
V tom domě straší!

Nejlepší neanglicky mluvený film
Efter brylluppet (Dánsko)
Indigènes (Alžírsko)
Pan's Labyrinth (Mexiko)
Životy těch druhých (Německo)
Water (Kanada)