Po extrémním úspěchu pěti premiér z posledního týdne se muselo zákonitě zvolnit. Těžit z toho mohl znovu Cageův Ghost Rider, jehož propad o 56% není takovým problémem, jak by se nabízelo. Za mořem měli před týdnem prodloužený víkend, což se projevilo zejména na nedělních tržbách. Tentokrát z nich tolik dolarů cinkat nemohlo. Na první místo proto stačilo i Riderových velice pěkných 19 milionů.

Druhý thriller Číslo 23 sice propagovala věčně populární tvář Jima Carreyho, ale režisér Joel Schumacher může nakonec děkovat i za těch 15 milionů, které si za první víkend obstaral. Paranoidní psychárnu totiž stihl ohromný hněv kritiků. Jen osm procent z nich si našlo na Schumacherovu thrilleru něco pozitivního, čemuž odpovídalo i průměrné hodnocení 35%. Prostě ostuda, která ve velkém stylu navazuje na tradici Batmana a Robina.

Výrazně víc se líbí celovečerní verze oblíbené televizní show, která pod názvem Reno 911: Miami rozesmála tolik diváků, kolik se vejde do 10 milionů. Reno bude za týden na Carreyho malinko dotírat, přes oba se pak bude tlačit Most do země Terabithia, který těží ze svých kvalit. V první pětce se blyští jako perla v bažině a i díky tomu si připisuje na účet dalších 13 milionů. Z dalších titulů nezapomínejme na Norbita, který sice nedokráčí ke stovce, ale k devadesáti melounům se bude lísat určitě, těšme se na sedmé agentské drama Breach, které překvapuje recenzemi i výdělky, a bacha i na devátého Astronauta. Ohlasy slušné, výdělky katastrofální. Filmy o farmářích, kteří si v maštali sami sestrojili raketu a teď chtějí vyletět ke hvězdám, holt nikdy moc netáhly.:-) Astronaut obsadil trojnásobný počet kin v porovnání s desátým historickým drámem Amazing Grace (trailer probereme v týdnu), ani on se ale nedokázal přehoupnout přes skromných pět milionů za víkend. Jediný, kdo může Billy Bobu Thorntonovi závidět, je Karel Roden, jehož španělský horor The Abandoned je možná podle ortodoxních hororářů bijákem roku, americké publikum jej ale okázale ignoruje. A odsouvá až kamsi k dvacáté pozici.

Za týden konečně oslavíme návrat Davida Finchera s výtečně hodnoceným thrillerem Zodiac, možná se pobavíme u motorkářsko-rodinné komedie Wild Hogs a očíhneme i Samuela L. Jacksona řídícího traktůrek v žánrovém mišmaši Black Snake Moan.

Kompletní žebříček najdete tady.