Ten kluk asijská se zkrátka nepoučí. Viděl jsem už hodně filmových workoholiků, kteří se utopili ve vlastních nápadech, ale u Johna to zamrzí pokaždé, když někde zahlédnu fotku Chow Yun-Fata s párátkem v puse. A protože mám doma zarámovaný obrázek z Lepšího zítřku, děje se to poměrně často. :) Jako by nestačilo, že má už léta rozdělaný epos The Battle of Red Cliff, teď se chce pustit do remaku další francouzské klasiky. Naštěstí jenom jako producent, stejně jako v případě Red Circle, ze kterého nakonec vycouval a hodil režii na kolegu Johnnieho Toa.

A o co vlastně půjde? Tentokrát Woo ulovil opravdu velkou rybu, legendární snímek Honor Among Thieves (U nás jako Sbohem příteli) o dvou kamarádech, jejichž osudy se po letech služby u cizinecké legie opět střetly, když si dělali zálusk na jeden velmi lákavý trezor. K jejich smůle je někdo předběhl a oni teď sedí zavření na místě, které chtěli vyloupit. Policie nikde, žádné řešení shora nepřichází, takže přicházejí na řadu staré dobré historky typu "Pamatuješ jak jsme tehdy vařili polívku z hadů?". Jenže slova jen maskují nevyhnutelné... někdo tu někoho podrazí. Na koho byste si vsadili vy?

Snímek z roku 1968 patří mezi Wooovy oblíbené a tak není divu, že po něm skočil, když se naskytla příležitost. Hodlá si na něm "vychovat" Johna Rogerse, pozvolna stoupajícího autora comicsů a hollywoodských scénářů (od American Outlaws ke Catwoman a naposledy ke Transformers, tomu říkám schůdky do nebe). Film bude stát pouhých deset milionů a pro Rogerse je to režijní debut, nicméně Woo slíbil, že na něj dohlédne. A já se ptám: Kdo dohlédne na Wooa? :)