Áááno, bulvární titulky už jsme tu dlouho neměli, stejně jako Meg Ryan, která se pozvolna uklidila do ústraní. Teď se ale všechno změní a dávná hvězda romantických komedií se po boku Williama H. Macyho objeví v malém filmu, který si střílí z hollywoodské mašinérie.

The Deal je adaptací stejnojmenné satirické knihy Petera Lefcourta a vypráví o producentovi (William H. Macy) a zástupkyni studia (Meg Ryan), kteří spolu vyrobí zoufalý plán. Macymu se přitom zrovna tak dařilo. Studio mu odklepnulo stomilionový rozpočet na adaptaci akčních vylomenin jakéhosi britského premiéra z devatenéctého století (tomu říkám sci-fi) a jeho kariéra se tak znovu mohla rozeběhnout na plné obrátky. Všechno se ale zhroutí ve chvíli, kdy představitele hlavní role někdo unese. Macy se rozhodne ukecat půvabnou zástupkyni studia k tomu, aby spolu natočili za svěřené peníze úplně jiný, dost možná ještě úspěšnější film. A tak se za zády studia rozeběhne velkolepá záškodnická akce.

Zní to dost zmateně, ale také hodně v duchu Martinova Bowfingera, což je film, který se mi přes všechny jeho nedotaženosti celkem líbil, hlavně díky několika přesně trefeným hollywoodským brňavkám. Režiséra Stevena Schachtera sice vůbec neznám a rozpočet osm milionů dolarů odkazuje film do těžké nezávislosti, ale o to spíš bychom se mohli dočkat odvážného útoku na hollywoodskou svrchovanost. Jestli se tedy povede scénář, to je první a poslední věc o kterou se u takového projektu můžete opřít.