Ne, nelákáme vás na pornostránky specializované na rozložité Afroameričanky. Titulek pouze upozorňuje na úchylku severoamerického publika, které tak rádo otevírá šrajtofle kvůli černošským komikům v dámských šatech. V šatech přesahujících mnohonásobně míru XXL. Když se maskéři a digitální technologie propůjčí takovýmto zvěrstvům, čouhají z účtů stamiliony. Zamilovaný profesor si jen v zámoří vymohl 128 milionů dolarů, druhý díl přidal 123, Agent v sukni vydělal 117 a Agent v sukni 2 slušných 70 milionů. Vezměte teď v úvahu, že se všechny čtyři zmíněné projekty pohybovaly zhruba na úrovni laškovného Jak se krotí krokodýli, a nemůže vás překvapit, že i novinka Norbit otevřela za neskutečných 33 melounů. 6% pozitivních recenzí od zámořských kritiků jí k sukcesu neodvratně předurčovalo. Stejně jako skutečnost, že rok 2007 má podle věštců patřit Eddiemu Murphymu. Ten přerušuje klinickou smrt své kariéry nejen pravděpodobným Oscarem za Dreamgirls a obligátní účastí v trojce Shreka, ale i svým druhým největším openingem (zlobry nepočítaje). Norbit bude zkrátka stomilionový, což nás při pohledu na jeho plakát – a nejen na něj - totálně děsí.

Ale mohlo být hůř. Mohlo se kupříkladu tradovat, že Hannibalovo zrození válcuje i Mlčení jehňátek. Jenže gurmánský kanibal místo toho sklízí jen o trochu menší záhlavce než Norbit. Režisér Dívky s peslou si navíc nepřipíše do životopisu ani veliký hit – 13 milionů nenavede výš jak k padesátce, což odpovídá polovině výnosů Červeného draka a třetině tržeb Scottova Hannibala. Žádné další novinky si na otylé černochy nedovolily, takže zbytek první desítky plní výhradně staří (ale opravdu hodně staří) známí. Minimální poklesy lze přičítat Super Bowlu o minulém víkendu, trvanlivost Noci v muzeu (-10%) je přesto nadále šokující. Oscarové záře využívají Pan's Labyrinth a Královna, naopak Štěstí na dosah se po dvou měsících na špici konečně zdekovalo až na jedenácté místo.

Za týden na nás čeká valentýnská komedie Hudbu složil, slova napsal a valentýnské drama Daddy’s Little Girls od hitmakera (a losera) Tylera Perryho. Nadvládu afroamerického kina se pokusí následně znegovat špiónské drama Breach, málo podporovaná fantasy Most do země Terabithia a velká comicsová adaptace Ghost Rider. Bude to boj.

Kompletní žebříček najdete tady.