Ale nebude to kvůli účinkování ve čtvrtém Spider-Manovi. Tobey totiž kromě hraní i produkuje a občas též surfuje po internetu, kde ho zaujala stránka WinMySoul.com. Jakýsi osmadvacetiletý zkrachovalec jménem Gerald Fraller se na ní rozhodl prodat svojí duši tomu, kdo zaplatí nejvíc. Peníze vytěžené z této aukce jdou na Geraldovo "sebezlepšování" (tj. investuje do majetku případného kupce) a některé z peněz věnuje i na výzkum a léčbu depresí (!).

Co obnáší vlastnictví Geraldovy duše? Procenta z jeho ročních výdělků (minimálně 500 dolarů ročně), možnost pojmenovat po něm vaše vlastní děti a právo napsat mu na náhrobek text podle vašeho uvážení. No nestojí to za ty peníze? Někomu zřejmě ano, protože Gerald už obdržel 3690 nabídek a dokonce i osm žádostí u ruku. Hmm... to není tak špatné. Možná bych měl se svojí duší taky něco udělat. Jen tak mi tu leží a práší se na ní...

Takže, kde jsme to skončili? V pekle jménem Hollywood. Tobey Maguire si nehodlá Geraldovu duši koupit, ale zainvestoval alespoň do jeho příběhu a hodlá podle něj natočit film (doufám, že to bude komedie ;). Sám sice přiznal, že ještě neví, jak přesně to bude ve výsledku vypadat, ale už prý hledají vhodného scenáristu. Vůbec mu nezávidím. Stejně tak nezávidím Tobeymu, protože si v tom velmi pravdědpodobně bude muset zahrát hlavní roli.

Běžte najít svojí duši, jednou se vám bude hodit. Následujte Geralda a vyděláte miliony! :)