Sliby se mají plnit nejen o Vánocích a tak plníme, co jsme slíbili. Čeká nás Noc plná trailerů, která to sice do vašich sítnic nestihne před Ježíškem, ale těžko si představit lepší otevírák nové sezóny, než úspěšně strávené dvě hodinky s nejlepšími trailery... Dočkáte se ve čtvrtek 12. ledna v pražském kině Světozor. Akce se bude odehrávat v malém sále, takže vám včas řekneme, kde sehnat lístky (zas tak moc lidí se tam nevejde, ale v případě úspěchu zřejmě budeme akci opakovat). Zvolili jsme formu přednášky, takže krom samotné projekce trailerů se dozvíte i nějaká ta moudra a upoutávky budou sestaveny do tématických celků. Víc by vám snad mohla napovědět anotace:

Trailery - krátké filmy o filmech, které na ploše několika desítek sekund rozehrávají reklamní divadlo v té nejpříjemnější podobě. Nechávají nás nahlédnout pod pokličku a lákají nás do kin. Víme o jejich vypočítavosti a přesto je milujeme, protože tyhle "reklamní" bloky se postupem času vypracovaly ve svébytnou část filmové mašinérie, která má svoje vlastní pravidla. V našem programu se nehodláme omezit jen na předvádění toho nejlepšího, co na tomto poli vzniklo. Trailery se během let dost bouřlivě vyvíjely, ke každému žánru je z hlediska střihu ukázek přistupováno jinak a existuje i celá řada klišé, kterými filmové trailery oplývají. Všechno vám to prozradíme a uvidíte dokonce i trailery, které si dělají legraci z jiných trailerů, což je mj. další důkaz toho, že tohle marketingové odvětví už pěkně dlouho žije svým vlastním životem, jenž se vymyká všem myslitelným škatulkám.

Jste nažhavení? Měli byste být. Doufáme, že 12. ledna se dostavíte v hojném počtu.

Ještě takový nenápadný update: Vstupné je 80,- Nechceme vás škubat, je to běžná cena za běžnou přednášku ve Světozoru a jde na náklady kina a investice do dalších akcí. Věřte, že to za těch pár korun stát bude. ;)