...bohužel nebudeme mluvit o Arnieho tváři nalepené na epesním endoskeletonu, ale "jen" o Terminátorovi obecně. V C2 konečně zase našetřili dost peněz na to, aby mohli seriózně uvažovat o dalším pokračování oblíbené sci-fi série. Plány na triumfální návrat Jamese Camerona nebo Arnolda Schwarzeneggera pomalu vyhořely a tak se slavné producentské duo Vajna/Kassar chystá nasadit celou sérii na koleje novým způsobem. Jeden z koproducentů, James Middleton, k tomu dodává: Terminátor je sérií plnou časových skoků a paradoxů, to nám umožní pár scenáristických kliček, aniž by byla naručena kontinuita celé série.

Milý James asi neviděl Terminátora 3 (a ostatně i dvojku), který převrátil celý terminátoří vesmír vzhůru nohama a pro jistotu s ním ještě párkrát zatřepal. Jeho milá slova však zřejmě byla omluvou za to, že ve čtvrtém díle, který se má věnovat povstání lidstva proti strojům, neuvidíte žádnou známou tvář, už je takřka jisté, že ani Guvernátor si nestřihne cameo. C2 nám chce zklamání vynahradit televizním seriálem, který bude velmi úzce spjat se čtvrtým dílem a vlastně vyplní mezeru mezi filmovou dvojkou a trojkou. Budeme v něm sledovat pohnuté osudy Sarah Connor (nebude jí hrát Linda Hamilton, na to rovnou zapomeňte) a -náctiletého Johna, ze kterého drsná matka vychová supervůdce, nebo se o to alespoň bude pokoušet, než jí podle zápletky třetího dílu skolí rakovina.

Zní to samozřejmě moc zajímavě, ale spadá to spíš do žánru rodinného dramatu (nebudu sprostý, takže slovo telenovela tu nepadne ;), než do nějakého sci-fi žánru a nedovedu si a) představit televizního režiséra a herce, kteří by tohle ušéfovali; b) diváky kteří by se na to vydrželi koukat. A při dnešní nabité konkurenci na televizním poli by mohl Terminátor velmi rychle zapadnout a ještě při tom dokonale zkazit jméno celé sérii (tak jako se to povedlo počítačovým hrám s kovošrotem v hlavní roli).

V případě úspěchu seriálu s lákavým názvem The Sarah Connor Chronicles však C2 chystá nasadit do boje veškeré zbraně a rozhodně to neskončí čtvrtým celovečerákem, ten by měl být první částí předem promyšlené trilogie, která pokryje celou historii války strojů s lidmi, až do roku 2027, kdy byl zpět v čase poslán první kovový Arnie.

Když si to spojíte s nedávnou novinkou o remaku Predátora a ještě se teď dozvíte, že se uvažuje i o remaku prvního Robocopa, začne vám být smutno... akční klasiky 80. let se stávají bezmocnými figurkami na šachovnici šílenců nového Hollywoodu. A vy si chcete něco udělat. Chcete si udělat kyj a... ;).