I Nicolas Cage se v příštím roce dočká svého vytouženého comicsu (Ghost Rider) a Keanu Reeves si po veleslávě s Neem střihnul Constantinea. Vypadá to zkrátka, že velké hvězdy zaplavují comicsové posty a protože to rozhodně neubližuje tržbám, začali v Marvelu přemýšlet nad další ždímačkou.

Novým zářezem v historii filmových comicsů by tak v nadcházejících sezónách mohl být Nick Fury, agent organizace zvané S.H.I.E.L.D. (Strategic Hazard Intervention Espionage Logistics Directorate). Narodil se v New Yorku na konci první světové, postupem času se z něj stal vynikající boxer, kaskadér a pilot, prostě ideální materiál na tajného agenta (nakonec se vyšvihl až k vedoucí pozici v S.H.I.E.L.D.). Během druhé světové odvedl hodně práce a bohužel ho to i něco stálo, takže na jeho obličeji najdeme pásku přes levé oko. V sedmdesátých letech spolupracoval i s Reedem Richardsem z Fantastic Four nebo Tonym Starkem (Iron Man). Marvel rád propojuje osudy jednotlivých postav, takže se Fury často setkával i s Kapitánem Amerikou (za války toho hodně prožili) nebo s Doktorem Doomem (úhlavní nepřítel Fantastic Four).

Marvel se ale šikovně vyhýbá těmto událostem, stejně jako Nickovu potomstvu, které je v pozdějších comisech hojně zastoupeno. Tuhle "bílou" část Nickovy kariéry už totiž stihnul zničit David Hasselhoff, který si Furyho zahrál v roce 1998 ve filmu Nick Fury: Agent of Shield. Scénář tehdy zajistil David Goyer, což možná bylo tím rozhodujícím momentem, ve kterém se Marvel rozhodl celou televizní kulišárnu schválit. A zřejmě pak trpce litoval, protože ten film je neuvěřitelně stupidní, ohavný a především drze dlouhý.

Naštěstí v Marvelu provedli jistou renesanci zavedení Ultimate titulů, což jsou jakési reimaginace některých hrdinů. Tak vznikl Ultimate Nick Fury (objevuje se v Ultimate X-Men a Ultimate Spider-Man, nejnověji i v Ultimate Avengers), Afroameričan, který nemá nic společného s původním Nickem (skoro... páska přes oko zůstala) a byl představen jako agent, který se v S.H.I.E.L.D. objevil během první války v Perském zálivu. Právě tam přišel o oko a zřejmě by přišel o mnohem víc, kdyby ho z válečné vřavy nevynesl Wolverine. Ti dva se okamžitě stali kamarády na život a na smrt. Není bez zajímavosti, že Marvel požádal o oficiální svolení Samuela L. Jacksona, aby mohl nového Nicka Furyho nakreslit podle jeho podoby. Stalo se a tak comicsový Nick Fury nejvíc připomíná Shafta s páskou přes oko.

Zdálo by se tedy, že je logickou volbou, aby Nicka v celovečerní adaptaci hrál právě Jackson. Jenže v Hollywoodu vládne řeč peněz a jakkoliv to měl Jackson "předplacené", Will Smith je přeci jenom větším tahounem a Marvel si od něj slibuje pohádkové zisky. Zatím není nic dohodnuté, dá se předpokládat, že Nick ve filmu nepotká žádné superhrdiny z okolních comicsových vesmírů (tahanice mezi producenty a finanční nároky těmhle supercameům nedávají moc prostoru, bohužel), ale mohla by z toho být zajímavá akční omáčka. Pokud se Smith rozhodne kývnout, zcela jistě si vydupe solidní rozpočet i schopného režiséra. A při jeho ochotě hrát akční řízky a současném hollywoodském trendu (kdo nemá ve filmografii comics, ten není "in"), to pro příznivce Nicka Furyho vypadá docela zajímavě.