No do... Ehm... tak jinak, trochu vážněji. O tom, že v Hollywood tratí kudy chodí a že letošní rok bude zřejmě končit se smutnou bilancí, jste už asi slyšeli. Ti bystřejší z vás, kteří krom MovieZone surfují i jinde možná zaslechli, že jakýsi David Ayer (mj. scenárista S.W.A.T.) by si rád natočil remake Divoké bandy v mexickém stylu. Osobně jsem to zařadil do škatulky nejdebilnějších nápadů roku a připsal na nekonečný seznam remaků. Nějak zvlášť mě to nezajímalo, protože jakkoliv je Divoká banda fajn, nejsem z těch co by jí sjížděli v každém kvartále a hýkali nad dokonalostí každého záběru.

Jenže všichni máme nějaký ten šutr, na který jednou dopadne kosa a pak vznikají naštvané bleskovky jako tato. Ti šmejdi se totiž rozhodli, že natočí remake Predátora! Tyhle nápady už tu samozřejmě byly několikrát a většinou si je vycucal z prstu nějaký japonský studentík, který se nudil na semináři o kuchání ryb. Tohle bohužel pochází z oficiálních zdrojů a pomazané hlavy už dokonce mají i představitele hlavní role. Pokud čekáte někoho slavnějšího (Rocka třeba), nechte si přistřihnout účes, aby se vám rychleji okysličoval mozek - největšího drsňáka bude hrát John Cena. Kdo je kurva John Cena? WWE superstár, největší wrestler planety, o kterém jsem v životě neslyšel, i když mi na Eurosportu čas od času zahradí cestu TNA sestřih (a vždycky ve chvíli, kdy chci koukat na soutěž siláků, to je k zbláznění ;).

Mohli alespoň počkat, až Arnie umře, mohl by se pak párkrát protočit v hrobě a přijít je strašit. Přitom scenárista Sam Park doufal, že bude točit trojku a že by v ní mohl mít Arnie alespoň malé cameo. Park má zřejmě jako jediný rozum. I když točit Predátora 3 by byla velká blamáž, rozhodně je to menší rána, než rovnou připravovat remake Predátora, ani ne dvacet let starého filmu! Až se začnou hromadně dělat remaky klasik z 80. let, s oddůvodněním, že je to pro naší generaci, zřejmě definitivně vyhodím přehrávač z okna, protože narazíme na ono pověstné dno, přátelé. A víte komu nabídli režii? Johnu McTiernanovi... to už vážně připomíná špatně napsanou parodii. Stran japonských hororů (což je žánr, který na americké půdě mutuje opravdu výrazným způsobem), jsem ještě nezažil, že by režisér předlohy točil i remake. McTiernan na to ale nekývne, pač a) není blbej; b) nesnáší natáčení v džungli; c) někdo by ho za to určitě poslal k pánu.

Z tohohle všeho by mohla být pěkná pečená kachna a vy se možná divíte, proč se tu rozčiluju, když bych měl mít za ta léta v branži trochu odstup. Neříkám, že ho nemám, ale vy zase neříkejte, že vám ty řádky nezvedly adrenalin. ;)