A kromě věrných fanoušků i všehoschopné tvůrce. Není to tak dlouho, co jsme informovali o možném konci série SG-1, která letos kroutí svou desátou sezónu. Možné ukončení přichází v době, kdy už si i fanoušci začínají stěžovat na mírný úpadek a SG-1 hlavně musí bojovat s ratingově úspěšnějším spin-offem Atlantis. Na druhou stranu tvůrci v reakcích na možné ukončení projektu kontrovali prohlášením o tom, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp a protože jsou to velcí kluci, nesou nám teď řešení na stříbrném podnose.

Vlastně to budou rovnou dva podnosy. Kápové v MGM se nechali ukecat a tak vzniknou dva celovečerní SG-1 filmy, které se na podzim 2007 objeví na DVD. Ten první by měl navázat na finále desáté sezóny a uzavřít kapitolu s Ori (Znamená to, že finále desáté sezóny bude nepříjemně cliffhangerovité? Zřejmě ano :), druhý se pak bude věnovat cestování v čase, takže může být v podstatě o čemkoliv.

Otázkou jak do tohoto plánu MGM zapadá ohlášené "pokračování" původní Stargate, které by se podle všeho mělo odehrávat v původním, filmovém vesmíru. Dělat si podobný bordel v jedné sérii zřejmě nemá obdoby a dost dobře nechápu, jak to scenáristé chtějí ustát. SG-1 každopádně dostává dvojitou šanci a forma celovečerních (i když stále televizních, co si budeme namlouvat) filmů je dobrým testem oddanosti fanoušků. Prodeje tak rozhodnou o tom, zda je jedenáctá sezóna na pořadu dne či nikoliv.