Brad Pitt! Tedy ještě to není jisté, ale Paramount je evidentně natolik naštvaný na Toma Cruise, že se ho snaží odstřihnout od všech možných projektů. A napůl plánovaná M:I-4 bude prvním případem. Trojka sice zažila spíše vlažné přivítání a byla jedním z důvodů, proč se Tom rozloučil s Paramountem, ale celosvětově Abramsův opus vydělal 400 milionů dolarů (producenti opět mohou poděkovat evropským divákům, v Americe "jen" 133 milionů), takže čtyřka pořád ještě visí ve vzduchu. A co uděláte, když přijdete o Cruise? Sáhnete po "next best thing", což je v tomhle případě Brad Pitt. Studio hodlá tuhle možnost prosadit za každou cenu, i kdyby se to mělo rovnat 40 milionům dolarů honoráře pro Pitta a nějakým těm postranním slibům (ano, Brade, dostaneš Ferrari Enzo). Pořád je to zřejmě vyjde levněji než vydřidušské smlouvy s Cruisem a jeho produkční společností, ve kterých létala tučná procenta na Cruisovu stranu.

Čtyřka je samozřejmě zatím ve fázi spekulací a tohle je pořád ještě víc drb, než seriózní zpráva, ale Brad je zodpovědný otec a musí rodinu nějak zaopatřit. Víte kolik si za 40 milionů bude moct nak... adoptovat dětí? Proč jsem se jen nenarodil v Africe. :)

Hlavní zajímavostí je ale fakt, že válka mezi Cruisem a Paramountem je tímto krokem oficiálně zahájena. Nahradit hlavní postavu úspěšné série po třech filmech, to už není zlomyslnost, to je zkrátka a jednoduše podraz. Tomík má ale smůlu, protože Paramount vlastní na televizní Mission: Impossible práva a může si s nimi dělat, co chce. Jedinou šancí hollywoodské legendy je sehnat si vlastní peníze a pokusit se natočit podobnou žánrovku, která Paramountu vypálí rybník. Už teď má slíbeno 200 milionů od jednoho z nových partnerů. Že bychom se v roce 2009 dočkali špiónského zápolení Cruise vs. Pitt? Konečně nějaká akce v zatuchlém hollywoodském rybníčku... dojdu si udělat popcorn.