Jako by nestačilo vesměs chladné přijetí jeho posledního filmu World Trade Center (jak publikem, tak kritikou), Oliver Stone hodlá ještě jednou rýpnout do vosího hnízda jménem Alexander. Snímek o slavném makedonském vojevůdci ho kdysi málem zašlapal do země a nebýt evropských tržeb, musel by se Stone omlouvat hlavounům studia o pěkných pár hodin déle. Přesto nechápu, kdo mu schválil už třetí DVD edici (že by účetní pořád naivně věřili, že ty peníze vytřískají z amerických diváků, kteří nad filmem ohrnovali nos už v kinech?).

Nejdřív přišla ta standardní, s původní kinoverzí. Pak Stone prohlásil, že byl donucen k některým zásadním úpravám a nějak se mu povedlo spáchat Director's Cut, který byl ale nakonec překvapivě o nějakých osm minut kratší. Teď se celá situace opakuje. Dílem je to prý díky úspěchu Zkrocené hory, která přeci jenom trochu posunula měřítka propagace gayů ve filmu (takhle jsem to neřekl já, ale Stoneův agent :) a dovolila Stoneovi vypustit do světa to, čeho se producenti z Warnerů báli jako čert kříže. Můžeme jen hádat co se skrývá v 225 minutové verzi, která o rovných 50 minut prodlouží film, jenž jsme mohli vidět v kinech.

Je tu skutečně jen finanční motivace, nebo se Stone potřebuje trochu zviditelnit a zahojit si rány po World Trade Center? A je to vůbec šťastný krok? Oliver pozítří oslaví šedesáté narozeniny a zatím ještě neoznámil svůj další film. Po ódách na zavaleného Nicka Cage má však zcela jistě o čem přemýšlet.

Já zase přemýšlím o tom, proč se Petera Jacksona nikdo nezeptá, jak to teda vidí s tím Hobitem. Momentálně si totiž koupil práva ke knížkám o dracích v napoleonských válkách a ještě ho čekají Lovely Bones a dohled nad HALO. Fanoušci by jistě uvítali, kdyby řekl alespoň "Možná...". Ale to je jiný příběh, do jiné novinky.