Pod tímto zavádějícím titulkem (ano, jsme mrchy a chceme, abyste se uklikali k smrti ;) se neskrývá sedmá epizoda Star Wars, kterou byste určitě hrozně chtěli (za pár let se dočkáme), ani šokující info o skrytém obsahu DVDčka Epizody III. Jedná se o jeden z projektů, které dokumentují šílenství OKOLO Star Wars. V tzv. "development hell", nebo-li slušně řečeno v přípravné fázi, jich bylo hned několik a teď to vypadá, že se fanoušci konečně dočkali.

Bratři Weinsteinové se totiž opět vrací a hodlají Lucasovi ukrást trochu jeho Síly. Ve filmu Fanboys (nezaměňovat s podobně nazvaným fanfilmem, ve kterém jde o ukradenou kopii Epizody I ;) jsou totiž hrdiny nejhardcorovější fanoušci SW z amerického Středozápadu, kteří chtějí svého smrtelně nemocného kamaráda dovézt na Skywalker Ranch, aby si tu užil ještě neuvedenou Epizodu I v tom nejlepším možném prostředí. Z chudého popisu lze usoudit jen oblíbenou formu road tripu, protože hrdinové budou muset překonat pěknou dávku kilometrů, než stanou před branami Lucasova sídla. V případě serióznější teenagerské komedie se můžeme těšit na bodyguardy v kostýmech stormtrooperů, pokud budou tvůrci brnkat na strunu dramatu, budeme zřejmě zaházeni patosem. Osobně doufám v první možnost.

Film produkuje distribuční label Trigger Street, v němž se angažuje mj. i Kevin Spacey a natáčení by mělo začít už prvního února. Jak se k celé záležitosti staví George Lucas ještě není jasné, ale zřejmě kladně, protože točit Skywalker Ranch bez skutečné lokace a minimálně Lucasova camea by asi nebylo to pravé ořechové.

Ve světle této události je mi trochu líto, že naprosto zapadl projekt jménem 5-25-77. Bystřejším dojde, že je to americký zápis slavného data naší historie. Tehdy měla premiéru čtvrtá epizoda Star Wars a George Lucas navždy změnil dějiny. Snímek má pojednávat o jednom zavilém sci-fi fanouškovi, Patu Johnsonovi, který prožije skutečně perný den a musí překonat celou řadu překážek, aby se na projekci vysněného filmu dostal. Jako námět mi to připadá geniální a film už je nějaký ten pátek natočený, ale premiéra zatím nikde. Možná čeká režisér a scenárista Patrick R. Johnson (který film natočit podle vlastních prožitků) na 25. května 2006, co by neudělal pro nějakou tu symboliku. Rád si na tohle dílko počkám, i když pravděpodobnost, že se proklestí do našich kin je mizivá.