Hodlá totiž natočit jednu z epizod seriálu Lost (Ztracení), který se mu v přestávkách mezi natáčením The Fountain velice zalíbil. Samozřejmě se točí s patřičným předstihem, takže Aronofského epizoda se na televizní obrazovky dostane nejdřív v květnu, ale vše už je domluveno a producent seriálu si nemůže nadcházející spolupráci vynachválit.

"Byl to jeden z těch báječných, skoro božských rozhovorů. Zvednu telefon a tam se ozval Darrenův agent, že se prý Darrenovi Lost líbí a nemůže se od něj na natáčení odtrhnout a že by moc-moc chtěl natočit jednu epizodu, jestli bychom mu něco neušili na tělo. Byl jsem z toho vedle."

V reálu to asi bylo trochu méně božské, pesimista by to možná napsal takhle: "Zvednu telefon a tam se ozve Darren Aronofsky, že zrovna točí The Fountain a že si všimnul seriálu Lost a vidí, že to ABC pěkně sype, jestli by se trochu nemohl přiživit a užít si výsluní."

Ehm... ale dosti pesimismu, pravda bude asi někde mezi a u seriálů J.J. Abramse podobné hostování není ničím výjimečným, i když v případě jeho předchozího seriálu Alias se neslo většinou ve spolupráci před kamerami (krom známých herců se objevil i Quentin Tarantino a zahrál si ukázkového maniaka). Tenhle import celebrit se projevil i u konkurence, v první sezóně 24 jsme mohli vidět Dennise Hoppera, finální epizodu CSI zrežíroval Quentin Tarantino a mezi herci se v ní objevil třeba i Mark Dacascos.

U Lostu to má Abrams s nasazováním hvězd před kameru poměrně těžké - nemohou se jen tak mihnout na opuštěném ostrově (leda ve flashbacku) a navíc by to vzhledem k atmosféře děje působilo rušivě. Aronofsky na postu režiséra je však trochu jiný případ a myslím, že spoustě fanoušků už se sbíhají sliny. I když upřímně, většina z nich má jiné starosti, než rešit, kdo zrovna režíruje. Abramsovy scenáristické kličky jim způsobují pěkné bolehlavy a ve Státech vysílaná druhá sezóna je jich opravdu plná.