Zastavte ho někdo! Uwe "Satan" Boll si pro jistotu založil novou produkční společnost Event Film a rozhlásil, že Dungeon Siege (přejmenovaný na In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale) bude mít rozpočet 60 milionů dolarů (z toho už si ani neumím udělat legraci) a definitivně bude rozpůlen (premiéry budou s minimálním rozmezím 3.11.2006 a 1.12.2006). Boll tím prý vychází vstříc kinařům, kteří kvůli přehnané délce odmítali film uvést vcelku. Nechci ti do toho kecat, Uwe, ale nebyly jejich důvody přeci jen trochu jiné? :)

Producenti nové bondovky se zachovali k neúspěšným kandidátům na Bonda pěkně macešsky, když prohlásili, že vlastně nikdy neexistovali a že Daniel Craig byl první i poslední volbou. Někteří si to nechali líbit, jiní si vycintali pentli v britském tisku. Byl mezi nimi i Colin Salmon, který měl slušnou šanci stát se prvním černošským Bondem. Jeho protekce vyplývala z toho, že hrál v posledních bondovkách asistenta M a s Jamesem se běžně setkával, zřejmě by se to v případě jeho úspěchu vyřešilo ve filmu jakýmsi povýšením do nula-nula stavu. Colin měl ale smůlu a teď se bojí, že ho neobsadí ani do vedlejší role, protože nová bondovka má být úplně jiná, než všechny ostatní. Inu, život je krutý.

Mladí řečtí jachtaři jsou zjevně oblíbeným cílem hollywoodských celebrit. Paris Hilton nedávno dala jednomu kopačky a už uhání dalšího. Stavros Niarchos je dvacetiletý dědic jachtařského impéria a diskotéky vymetá od chvíle, kdy dostal občanku. Paris ale není jediná, která má na něj zálusk. Ve frontě stojí i Mary-Kate Olsen a prý i Lindsay Lohan. Ta už má krom občanky i řidičák a pár měsíců jejího asfaltového řádění už jí stihlo vydobýt titul "nejhorší řidička v L.A.". Lindsay zkrátka bourá ostošest, většinou když ujíždí před neexistujícími paparazzi (jak jinak se vymluvit policistovi, když jedete po magistrále sto třicet? ;). Nedávno to Lindsay narvala do dodávky jakéhosi Mexikána a bum... o pár dní později se objevila na eBay vskutku zajímavá položka - kupte si přední světlo z Mercedesu Lindsay Lohan. Nerozbitá svítilna se při vyšetřování nehody záhadně ztratila a teď se z ní možná stane nejdražší náhradní díl na internetu.

Mike Newell si v jednom z rozhovorů postěžoval, že mu Warneři trochu zatli tipec, co se týče rozpočtu čtvrtého Harryho Pottera. Předloha je nejtlustší ze všech Potterovic knížek, ale na film samotný dostal Newell prý méně než jeho předchůdci. Prvních pár dní ho to prý neuvěřitelně vytáčelo, ale nakonec si poradil. Co se týče kreativní spolupráce, nemůže si prý na Warnery stěžovat. Zajímavý rozpor... Warneři evidentně šetří, jak se dá, doufejme, že to na filmu samotném nebude příliš vidět. A otázkou také zůstává, kolik si tak Newell představoval. Peter Jackson tyhle záležitosti naštěstí už neřeší. Po skromných rozpočtech Pána prstenů se rozšoupnul a tříhodinového King Konga natočil za úctyhodných 207 milionů dolarů (o třetinu přešvihnul původně plánovaný rozpočet).

Na plakátech a billboardech k novému filmu Get Rich or Die Tryin´ se rapper 50 Cent vyfotil s bouchačkou za pasem a to se nelíbí několika černošským organizacím, které chtějí plakáty zakázat a označují je za skandální, protože střelné zbraně jsou zodpovědné za úmrtí spousty černošských teenagerů. Jak šokující zjištění! Pokud pominu, že by měli rovnou zakázat všechny plakáty s bouchačkama (tj. dvě třetiny filmů z 80. let ;), 50 Cent začínal jako "gangsta" a ze zad má řešeto, díky několikanásobným průstřelům. Čekali snad, že na plakátě bude pózovat se sekačkou na trávu?

Co nás čeká za celuloidové peklo v nejbližších letech? Lovci dinosaurů už se neřízeně pohybují po světě, Dungeon Siege nás tedy čeká v listopadu a Jean-Claude Van Damme bude hrát v novém filmu Hard Corps s Wesleym Snipesem. Před deseti lety bych to bral jako událost roku, dneska už ani nehnu brvou. Je to smutné, ale už jsem definitivně vyrostl. Dokonce se netěším ani na francouzský remake Piraní. Budu se muset o víkendu vyléčit Neskutečnou cestou Billa a Teda.