Konkrétně tedy mrtvá zvířátka. Jak jinak si lze vysvětlit, že herec jeho kalibru bude mít zájem o adaptaci Kingovy knížky Hřbitov domácích zvířátek (Pet Sematary)? Buď je to neodolatelná láska ke Kingovi samotnému, nebo Clooney patří k těm mála lidem, kterým se líbila původní adaptace z roku 1989. Tak či onak je prý jeho účast jistá (jen se neví, ve které roli) a scénář sepisují Mike Werb a Michael Colleary, autoři Tváří v tvář.

Příběh je prostý jako rumunská servírka. Creedovi se právě přistěhovali do svého nového domu na venkově. Všechno se zdá být fajn, až na tajemný hřbitov v lesíku za domem. Sousedi o něm odmítají mluvit, manželka tam nechodí zalévat kytky a něco tu zkrátka nehraje. Jakmile však Creedovi přijdou na děsivé tajemství odlehlého cípu jejich pozemku, ještě netuší, že jim přijde vhod...

Vstávání z hrobů je zkrátka oblíbená kratochvíle a i když je původní verze snaživá, doplácí na tradiční Kingovské aspekty - průměrné obsazení a obtížné budování atmosféry, kdy je snímek nucen vystačit do půlky jenom s náznaky. Na druhý pokus by to snad mohlo dopadnout lépe, i když ten Clooney v obsazení vypadá krajně podezřele. Do hlavy mu však nevidíme a možná, že tenhle nápad vzniknul někdy uprostřed mimořádně divokého večírku s Bradem Pittem, se kterým Clooney zrovna natáčí Dannyho třináctku. Clooneyho účast by určitě Hřbitov poslala rovnou do výroby, takže se fanoušci Stephena Kinga mohou začít modlit. V následujících letech však i bez Hřbitova rozhodně nebudou mít nouzi, na plátna se chystá From a Buick 8, 1408, The Black House, Cell, remake Creepshow nebo The Talisman.