Vypadá to tak. Jeden z největších internetových obchodů se rozhoupal k nečekané aktivitě a koupil si licenci na adaptaci knižního trháku The Stolen Child od Keitha Donohuea. Předloha je mixem pohádky a fantasy, ale podle popisu bych ji považoval spíš za horor. Sedmiletý chlapec je v ní unesen podivným lesními stvořeními, kteří ho vymění za klon, který je prakticky k nerozeznání a doufají tak, že proniknou do světa lidí (asi jim hodlají vybílit ledničku nebo co). Unesený chlapec samozřejmě uteče ze zajetí a bloudí lesem s podobně postiženými dětmi.

Dětská četba jak když vyšije a Amazon v tom vidí potenciál nejen co se týče čtení před spaním. Díky Potterovi je tenhle žánr velmi ostře sledovaný a možná i proto se firma rozhodla zariskovat. Podle jejího mluvčího Amazon hodlá zajistit potřebný rozpočet, zázemí i štáb na vlastní triko, ale pro distribuci vyhledá partnera v některém z velkých studií, takže zisky se budou dělit. Amazon také doufá, že díky popularitě svého webu se informace o filmu dostanou do povědomí většiny návštěvníků, takže se nedivte až na vás při nakupování vybafne nějaké unesené dítě. :)

Vlastně na celé zprávě nic moc není, krom její nečekanosti. Kdo by to do Amazonu řekl? Teď už může natočit film opravdu každý. Kéž by se něco podobného událo u nás. Levné knihy by třeba mohly sponzorovat nějakou menší žánrovku od... nikdo mě nenapadá, asi to budu muset vzít na sebe. :)