Jemně jsme se o ně opřeli, když jsme nedávno mluvili o remacích Oka, teď však Oxide a Danny Pangové chystají první velký projekt v Americe. The Messengers není hororem o kvalitách kurýrních služeb (i když... i to bych si dokázal představit, zvlášť v pražských kulisách ;), hlavní roli v něm hraje domek na samotě u lesa. Právě do něj se přistěhuje Solomonovic rodina. Prostředí Severní Dakoty je jako stvořené k tomu, aby její příslušníci začali od nuly nový život, minulost je ale mrcha a ve slunečnicových polích, které dům obklopují se vznáší něco temného.

Jde o posly "z druhé strany", se kterými začne komunikovat nejmladší z rodiny, patnáctiletá Jess v podání Kristen Stewart (Úkryt, Chyťte tu holku, Zathura). Problém je v tom, že v minulosti u ní byly diagnostikovány jisté "odchylky", takže jí nikdo setkání s duchy nevěří. Za halucinace je týden domácího vězení, v domě však začnou záhrobní projevy nebezpečně gradovat.

Zjevně před sebou máme další z variací na "zlé domy", nicméně u bratrů Pangových nemůžeme čekat jen nudné obtahování existujících škatulek. Hodně si potrpí na vizuální zpracování a i když druhým Okem dokázali, že nejsou neomylní, bez problémů se udrželi daleko jak od americké hororové školy, tak od japonských shock-horrorů. To je samo o sobě dostatečným důvodem, proč jim do ruky vrazit balík a nechat je předvést pár kouzel na americkém území. The Messengers se točil za babku a mluvit se o něm začalo až teď, dávno po poslední klapce, ale když se mrkneme na výhled hororového žánru, mohl bý být Pangovic počin vítaným osvěžením mezi nekonečnými remaky a jejich klony (viz druhý Texaský masakr). Na rozřešení si však počkáme až do 18. srpna.