...a doufejme, že naposled, protože tahle šermířská show okořeněná usekáváním hlav se začíná nebezpečně zvrhávat v televizní splácaninu a když slyším nadšení a superlativy, kterými korunují tvůrci pátého Highlander: The Source svoje dítko, je mi až nevolno. Natáčí se v litevských ateliérech, za opravdu skromné peníze, ale producenti se tváří jako by natáčeli velkofilm o hledání Svatého Grálu.

I když o ten vlastně jde. Není to sice ten klasický nudný kalich, ale samotná Esence nesmrtelnosti už je taky docela nuda, ne? Zřejmě půjde o klasické světlo, které se pohybuje odshora dolů a vydává přitom tajemné hučení. O trikovou stránku prý tvůrci nemají strach, protože režisérem je slavný Brett Leonard. Pokud s vámi vyslovení jeho jména nezatřáslo, zřejmě máte dočasnou amnézii, nebo vás jen minuly snímky jako Trávníkář a Virtuozita. A nebo ještě existuje třetí možnost: Jste normální divák, což je tvor se kterým zřejmě producenti ve svých plánech nepočítají.

V hlavní roli snímku se objeví Adrian Paul, známý ze seriálového ztvárnění Highlandera. Objevil se i ve čtvrtém filmu, po boku Christophera Lamberta, který však odmítl účast v tomhle skvělém projektu a odjel raději natáčet třetí Mortal Kombat (to si tedy polepšil). Ve filmu se mihne i řada dalších známých tváří ze seriálu, ale obávám se, že v jejich případě budete znovu trpět amnézií.

Co dodat? Právě se začalo natáčet a i když je tu zanedbatelná šance, že by se film kdy dostal do kin, v Lions Gate jsou připraveni vylisovat tolik Highlanderů, až vám z toho dobře nebude.