Co si budeme povídat, Rowan Atkinson se v Česku těší obrovské popularitě a na Univerzální uklízečku se mnozí těšili už jen díky skromnému fakt, že se tam objeví, ačkoliv v úplně jiné poloze, než v případě slavného pana Beana, který toho přiliš nenakecá - mluví za něj jeho činy, při jejichž sledování se trhají bránice na kusy. První celovečerní dobrodružství pana Beana se mi hodně líbilo (po letech už je to horší, ale přesto velmi, velmi zábavné) a tak jsem zprávy o přípravě dvojky přivítal docela s nadšením. Když už nic tak je to důkaz o tom, že nejen James Bond nikdy neříká nikdy. Atkinson už několikrát prohlásil, že Bean je "mrtvý" a on se chce věnovat jiným postavám, ale tyhle "návraty" jsou holt nedílnou součástí filmové branže a vysoký honorář v librách je jistě lákavým důvodem, proč změnit některá rozhodnutí.

Snímek produkuje britské studio Working Title a jak už jsme prozradili v jedné ze starších novinek, pan Bean se vydává na dovolenou do Jižní Francie. Samozřejmě neumí ani slovo francouzsky a se zvyky domorodců nemá žádnou zkušenost, což vyústí v řadu zábavných situací, kterých se zúčastní např. Jean Rochefort nebo Willem Dafoe. Všechno pak vyeskaluje na festivalu v Cannes, kde se zamění pár kazet tak "šťastně", že se nakonec místo slavnostní premiéry promítá Beanovo dovolenkové video. Pevně doufám, že při téhle příležitosti Bean stihne zesmešnit pár celebrit. Letos se o totéž pokoušel Sacha Baron Cohen, přestrojený za Borata, když pobíhal po Cannes jako blázen a dělal rozhovory s hollywoodskou smetánkou. Výsledky budou určitě k vidění v jeho show.

Pokud si myslíte, že druhý Bean (zatím pracovně pojmenovaný French Bean, doufám, že je to opravdu jen pracovní název) patří do kategorie přeludů, jež nikdy nikdo nenatočí, jste na velkém omylu. Natáčení některých sekvencí už začalo (natáčelo se i na letošním Cannes) a naostro se začíná už příští týden, aby se mohl film expedovat do kin v březnu 2007. Režii obstará Steve Bendelack, kterého můžete znát především díky britskému komediálnímu seriálu The League of Gentlemen, jenž loni povýšil na celovečerák. Neměl jsem čest ani s jedním titulem a ani vysoké hodnocení na IMDb mě nenaplnilo optimismem, ale Atkinson je buldozer a zřejmě to celé utáhne. I bez Piškota z jedničky. :)