Denně vkládáme do zpráv hlášku "Hollywood se zbláznil", ale tentokrát tahle ironie nečekaně hořkne, protože v křížové výpravě za peněženkami diváků jsou některá studia všehoschopná. Řeč bude o hororové sérii Oko a jejích remacích. Práva na jedničku už před drahným časem zakoupila výkonná produkční dvojka Tom Cruise/Paula Wagner a všechno spokojeně odputovalo k ledu. Hideo Nakata si však řekl, že po remaku vlastního Kruhu 2 by mohl vyžebrat ještě nějaký ten tučný šek a tak se začalo horečně připravovat, přičemž se jakýmsi podivným řízením osudu (přes Cruise?) do hlavní role dosadila Reneé Zellweger (nedokážu si představit divnější obsazení, přiznávám ;).

Bratři Pangové, autoři původního The Eye si mezitím spokojeně natočili The Eye 10 (ne, nebojte... nejsou tak výkonní, jen prostě přeskočili pár číslovek, ve skutečnosti jde o třetí díl) a americké snažení zřejmě berou s humorem. Problém je v tom, že se teď objevil projekt od Gold Circle Entertaiment, který je remakem druhého dílu. A aby v tom byl extra chaos, snímek se nebude jmenovat Oko 2, ale In-Utero a je docela pravděpodobné, že ho za mrzkých 25 milionů stihnou u Gold Circle natočit a odpremiérovat dřív než remake jedničky.

Proč si Gold Circle kupoval za solidní peníze licenci od Universalu (který dvojku remakovat nechce), aby pak musel snímek složitě přejmenovat (licence se většinou prodávají na určité časové období, obě produkční společnosti nemohou použít stejná jména a postavy), to ví asi jen hlavouni společnosti.

Nejsmutnější na tom je, že menší studia se evidentně vrhají i na mršiny, protože Oko 2 bylo kritikou strhané a v jeho případě nelze hovořit ani o komerčním úspěchu. Jediné co ho prodávalo bylo jeho jméno, vybudované prvním filmem. A právě téhle výsady se Gold Circle vzdává. Jen doufám, že budou remakovat režisérskou verzi, která narozdíl od původního sestřihu určeného pro kina dává trochu smysl.