Ne, děkuji! Před pár dny jsem si sice pohrával s myšlenkou, že do V.I.M. nacpu první Krotitele duchů (a asi k tomu i dojde), ale zprávy o případném třetím díle, které se jednou za dva roky vždycky odněkud vylíhnou, aby strašily fanoušky, to není nic pro mě. Tentokrát dostal onen spásný nápad Harold Ramis, kdysi slušný komik a dobrý režisér, dnes už jen matný odstín uragánu z osmdesátých let, který nám přinesl Caddyshack, americkou dovolenou s Chevy Chasem nebo Na hromnice o den více. Ani pokročilý věk a jeden průšvih na kontě (Ice Harvest) však Haroldovi nebrání, aby rozvíjel teorie o Ghostbusters 3. A jeho poslední rozhovor byl více než vypečený.

Třetí díl by se měl jmenovat Ghostbusters in Hell a píše ho Dan Aykroyd, jeden z původních Krotitelů. Ramis však podstatně vylepšil jeho vizi pekla. Nebude to klasické rudé peklo s žhnoucími kotly a čerty, jak zřejmě Aykroyd počítal, Ramis chce hrdiny přenést speciálním portálem do skutečného pekla. Do New Yorku.

Není to ale obyčejný New York. Podle Ramise je peklo s námi na Zemi po celou dobu. Je to jako u běžného filmové promítačky. Světlo skrz filmový materiál probleskuje rychlostí 24 políček za vteřinu, ale mezi každým políčkem je kus temnoty a to je peklo, dámy a pánové.

Abych se přiznal, vážně nevím, co Harold Ramis hulí, ale musí to být kvalitní materiál, protože tohle nevymyslíte jen tak. Pekelný New York je plný ucpaných silnic, nadávajících řidičů, žebráků a zlodějů. Prostě jsou tu všechny nešvary moderního velkoměsta, jen několikanásobně horší a naši Krotitelé musejí přijít na způsob, jak se odtud dostat.

Zní to pekelně. Ramis doufá, že by se před kameru mohli vrátit všichni herci z předchozích filmů, hlavně tedy Dan Aykroyd, Bill Murray nebo Rick Moranis. Zatímco ten první to chce až nezdravě moc, Bill Murray už se kdysi s Ramisem na tohle téma pohádal a odmítá znovu "zkřížit paprsky". Jsou tu jisté úvahy o tom, že by ho mohl nahradit Ben Stiller, ale nepůsobil by v týmu se staříky jako Ramis a Aykroyd trochu nepatřičně? Uznejte sami, že tenhle film patří do kategorie sequelů, co by nikdy neměly vzniknout.

p.s. Tahle novinka je ve své podstatě trochu staršího data, ale protože se teď záhadným způsobem oprašuje na okolních webech a my jsme ji kdysi nějak "propásli", rozhodli jsme se recyklovat právě teď. Vy byste se snad nezmínili o pekelném New Yorku? To nám přece nemůžete upřít.