Je to už milá tradice, že hrané disneyovky určené -náctiletým jsou, co se týče trendů, tak o pět let pozadu a většinou si o podobnou cifru spletou i cílovou skupinu. Stačí si vzpomenout na některé pokusy z poslední doby, pokud v nich zrovna nefigurovala Lindsay Lohan, nebo scenáristi ze Saturday Night Live, dalo se mluvit minimálně o přestřelení a neúmyslné bžundě.

A lepší to nebude, jak naznačují nejnovější plány cukrkandlového giganta, ve kterých se (dost možná proti své vůli) ocitl i Jerry Bruckheimer. Ostatně posuďte sami: Game Boys vypráví o partičce třicetiletých geeků, kteří ještě pořád žijí ve sklepech svých rodičů, na ICQ tráví dvě třetiny dne a jejich životním cílem je zapsat se do hi-scores v co možná největším počtu her (Kocour by vám o takových lidech mohl vyprávět ;). A tihle maníci se podivným řízením osudu stanou poslední nadějí lidstva. Zatímco naftař Willis musel do vesmíru, aby vyvrtal pořádnou díru, naši hrdinové budou muset v reálu konfrontovat monstra z videoher, ve kterých jsou opravdovými experty. Čert ví jak se to stalo, ale ty digitální potvory vylezly z monitorů a teď ohrožují Ameriku (hmm...), naši übergeekové tak musejí dát dohromady armádu hráčů, kteří vědí, jak je poslat zpátky do binárního pekla.

Co k tomu říct? Něco tak old school (ve špatném slova smyslu) a naivního jsem neslyšel už dlouho. Může to dopadnout jako Spy Kids 3-D, ale já doufám v Bruckheimerovu soudnost a tak bych měl jeden návrh. Tahle komedie může dopadnout dobře jen v jediném případě. Hlavní hrdinové budou nepřetržitě hláškovat a film se bude opírat o SKUTEČNĚ EXISTUJÍCÍ HRU... bez téhle berličky neexistuje možnost, kterak by mohl uspět, protože obecných videoherních klišé je jako šafránu a anonymně vypadající růžová a azurová monstra každého spíše rozesmějí. Ano, zřejmě čekám od "dětské disneyovky" za padesát milionů dolarů trochu moc, ale když už se povedl Sky High, nevím proč by tohle měl někdo beztrestně pohnojit, tím spíš Jerry. A sledovat bandu cynických třicátníků, jak naklepávají zadek monstrům z Diabla, Dooma nebo Dukea by bylo docela fajn. Jenže vybrat jedinou hru a doufat, že v ní postihnete "všechno"? Zatraceně těžký úkol, nad kterým zřejmě soudruzi u Disneye ani nepřemýšlí, protože licence by stála těžké peníze a dlouhé vyjednávání. Jedinou možností jsou tiché pocty a nenápadné vykrádání. Ano, jsem naivní... ale občas mě to zachrání od deprese.