V roce 2014 vypustili David Leith a Chad Stahelski do kin Johna Wicka. Letos se Keanu Reeves jako nejlepší zabiják na světě se slabostí pro pejsky vrátil, ale byl u toho už jen Stahelski. Leith se ovšem nefláká a v létě uvidíme jeho Atomic Blonde, adaptaci comicsu The Coldest City, ve kterém Charlize Theron na konci osmdesátých let v Berlíně zjišťuje, kdo a proč vraždí západní agenty. Do kin film dorazí na konci července, ale pár šťastlivců mělo možnost vidět ho na festivalu South by Southwest. A zatím se jim líbí. Možná ne tak jako dvojka Wicka, ale rozhodně dost na to, abychom se začali těšit. 

 

Na Rottentomatoes je momentálně třináct recenzí, devět z nich je spokojených a průměrné hodnocení je 6,6 z deseti. Reeves se mimochodem vyšplhal na 7,3. U Atomic Blonde se nejvíc kritizuje trošku přepálená délka a především příběh, který prý není zrovna silný v emocích, ale to se u filmu, jehož předloha naznačuje, že to bude trochu „chladné“, dalo možná očekávat. Na druhou stranu všichni, i ti ne úplně spokojení, chválí prý výtečnou Charlize Theron a akční scény a objevují se i reakce, že jedna z nich patří mezi to vůbec nejlepší, co se kdy v tomhle žánru objevilo. Prý se povedla i atmosféra, která dobře využívá prostředí Berlína a osmdesátých let. 

 

Asi to tedy nebude taková pecka jako Wick, ale zdá se, že jeho tvůrci mají Hollywoodu pořád co nabídnout. A že můžeme být klidní, že druhý Deadpool, kterého teď Leith chystá, skončil v dobrých rukách.