Každých pár let si u Warnerů vzpomenou, že Matrixy vydělaly 1,6 miliardy a že by tahle značka neměla ležet ladem. Co se vymyslelo tentokrát? Místo obvolávání Keanu Reevese a sester Wachowských se rovnou řeší reboot, ve kterém si chce zahrát Michael B. Jordan (Creed) a jehož scénář by měl dodat Zak Penn (X-Men: Poslední vzdor).

 

Jak jste se asi dovtípili, všechno je v hodně rané fázi vývoje a Warneři nemají ani posvěcení od Wachowských. Teoreticky ho ani nepotřebují (práva jsou koneckonců jejich). Bez podpory Lany a Lilly ale bude rebootování celkem náročné, protože Matrix nepatří mezi značky, které by šlo lehce překopat a poslat zpátky do světa.

 

Co se týče Reevese, ten se prý dalšímu Matrixu nebrání - pokud bude od Wachowských. Warneři tak mají před sebou pár zajímavých rozhodnutí, jejichž dopady ještě nemá cenu řešit. Nejdřív je potřeba reálně vymyslet příběh, a už to je překážka, která tenhle reboot nejspíš za pár měsíců pohřbí.

---

Vytáhni v hospodě: Will Smith kdysi odmítl roli Nea, aby mohl natočit Wild Wild West, a kupodivu toho nelituje. Naposledy se nechal slyšet, že by určitě přehrával a poslal celý film ke dnu.