ČLÁNEK OBSAHUJE (RELATIVNĚ PŘEDVÍDATELNÉ?) SPOILERY

Fanoušci Star Wars se pořád oklepávají ze smrti Carrie Fisher, Lucasfilm ale musí pomalu začít řešit, co se udělá s princeznou Leiou. Sestra Lukea Skywalera je stěžejní součástí Epizody VIII a v Epizodě IX prý měla mít ještě o něco větší roli, což pro ságu z předaleké galaxie může znamenat změny.

 

Správně myslíte na to, že už je Epizoda VIII natočená, takže minimálně s ní by velké problémy být neměly. Lucasfilm jí ale logicky musí upravit v případě, že by se šlo do Epizody IX bez Leiy, a tady už leží kámen úrazu. Je lepší možnost princeznu (respektive generálku) z příběhu prostě vypsat, anebo se spolehnout na trikové technologie, neměnit osmičku a pouze výrazně upravit Leiyn osud v devítce? Tyhle otázky se prý začnou řešit příští týden, kdy se šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy sejde s režisérem Epizody VIII Rianem Johnsonem. Už teď je však jasné, že budou (případné) trikové hrátky s Carrie Fisher velmi ožehavým tématem.

Lucasfilm si celou záležitost vyzkoušel na oživení Petera Cushinga (Grand Moff Tarkin) v Rogue One. Některým fanouškům to vadilo a chvíli se štěkalo na internetu, řada lidí si však digitálního Tarkina ani nevšimla. V době Epizody IX, od níž nás dělí skoro tři roky, tak může být technologie na takové úrovni, že by Leia z jedniček a nul fungovala bez problému. Samozřejmě tu ale jsou etické otázky (herci by prakticky začali být nesmrtelní) a kupa dalších zádrhelů, o kterých se bude v příští pětiletce určitě debatovat do zemdlení.

 

Leiu prý v Epizodách VIII a IX čeká hlavně setkání s Lukem a nějaká forma konfrontace s Kylo Renem. A jelikož zatím nikdo neupřesnil, jestli se jedná o natočené scény z osmičky nebo o nerealizovaný materiál z devítky, můžeme o Leiyně osudu pouze spekulovat. Uchýlili byste se k digitální princezně, aby se všechno dovyprávělo podle plánu? Anebo byste zuřivě přepisovali a přetáčeli, aby na plátně vždycky byla pravá Carrie Fisher? Dejte vědět v diskuzi, tohle ošemetné téma tu s námi každopádně bude ještě dlouho.

---

Vytáhni v hospodě: Lucasfilm (potažmo Disney) za smrt Carrie Fisher možná vyinkasuje 50 milionů dolarů z pojistného (hlavně kvůli chystané Epizodě IX). Tahle částka by dorovnala sumu, která měla Universalu připadnout po smrti Paula Walkera, nikdo ale neví, kolik se nakonec reálně vyplatilo.