Nedávno jsme tu řešili filmovou adaptaci Onimushy a přihazovali jsme velkolepé intro ze třetího dílu hry. Dnes budeme v načaté tradici pokračovat, protože i další nedosažitelný skvost japonské herní scény se chystá na tenký led filmové zábavy. Jako by Silent Hill předznamenal, že Hollywood dospěl do stádia, kdy může s autory her najít společnou řeč. Hideo Kojima, tvůrce slavné stealth série Metal Gear Solid je však ve svých soudech hodně opatrný.

Stačí se podívat na intro třetího dílu (kikizo game intro) a až posbíráte čelist, můžeme si povídat dál. Hudba Harryho Gregson Williamse (např. Skála) a Kojimův cit pro volbu záběrů a střih, to je něco, o čem si řada hollywoodských režisérů může nechat jenom zdát. Osobně bych byl úplně nejradši, kdyby celovečerák vzniknul v tomhle renderovaném stylu, protože některé triky, kterým Snake vládne, lze převést do hmotné reality jen prostřednictvím těch nejlepších akčních choreografů.

Čtvrtý díl Metal Gear Solid je ve vývoji pro PlayStation 3 a vypadá lépe, než cokoliv před ním, plánuje se i nové Snakeovo dobrodružství pro PSP, ale o filmu se ještě donedávna mluvilo jako o velkém tabu. Kojima však sám v jednom ze svých podcastů (i významné osobnosti herní scény rády mluví o samotě do mikrofonu... alespoň vidíte, že v tom nejsme sami :) prohlásil, že už jedná s několika partnery a přípravy se pomalu rozbíhají. Na otázku, koho by si tak představoval v hlavní roli, odpověděl, že Viggo Mortensen by připadal do úvahy.

Popsat Snakea někomu, kdo nikdy žádnou Metal Gear Solid hru neokusil, není zas tak snadné. Je hrozně "hustej", ale není to klasický jednorozměrný Rambo, jak by se mohlo zdát z nadupané ukázky. Zkrátka ho musíte poznat trochu důvěrněji, abyste ocenili jeho kvality. A pak jsou tu samozřejmě jeho protivníci, mnohdy velmi výrazné osobnosti. Jestli se Kojima sám ujme režie, jak se šušká v zákulisí, mohlo by to dopadnout všelijak. Hodně se připomíná průšvih jménem Wing Commander, ale já osobně si myslím, že to autor předlohy - Chris Roberts - nevzal za ten nejhorší konec. A všechno je lepší, než Uwe Boll, no ne?