Fanoušci Sherlocka Holmese zažívají zlaté časy. Čtvrtá série televizního Sherlocka s Benedictem Cumberbatchem už se chystá, Robert Downey Jr. a Jude Law mají v plánu třetí celovečerák a teď se oživuje další projekt, na který se skoro zapomnělo. O filmu Holmes and Watson se mluvilo už v roce 2008 a mělo jít o trošku komediální přístup ke klasické detektivce. O produkci se tehdy měl postarat Judd Apatow a počítalo se s tím, že Holmese si zahraje Sacha Baron Cohen a jeho parťáka Will Ferrell. Nakonec to nedopadlo, teď je ale film zpátky ve hře. 

 

A Ferrell u něj zůstává. S Cohenem se už nepočítá, ale nahradit by ho měl John C. Reilly. Ten si s Ferrellem celkem sedl v Bratrech z donucení i komedii Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec. Scénář píše Etan Cohen a ten by se měl nakonec chopit i režie. Jeho ferrellovka Zocelovací kůra byla víceméně průměrná, tak to snad teď bude lepší. O zápletce zatím nikdo nic neprozradil, ale slavná detektivní dvojice by údajně měla být solidně rozhádaná a jejich vztah tak bude asi o dost jiný než v seriózních detektivkách. 

--- 

Vytáhni v hospodě: Ferrell je od letoška částečným vlastníkem fotbalového klubu Los Angeles FC. Ligu bude hrát od roku 2018.