Steven Spielberg sice vloni díky starosvětskému Mostu špiónů potěšil spoustu fandů, ale letos to asi úplně nevyjde. Jeho pohádka Obr Dobr je sice prý fajn rodinná podívaná, ale zájem o ni je pramalý. Rozpočet byl navíc celkem dost velký, takže neúspěch u diváků celkem zabolel. Ale jednou za čas si nějaký ten přešlap může dovolit i ten největší mistr. Spielberg momentálně kutí adaptaci kultovní knihy Ready Player One a pak se vrhne na pátého Indyho, takže o něj strach nemáme. A mezi tím je plně zaměstnaný jako producent. A jako producent chce válku! 

 

Jeho společnost Amblin Entertainment chce prý natáčet „velké napínavé thrillery s rodinnými elementy“  právě to by měla nabídnout akční sci-fi The Fall. Ta se má točit okolo rozvedeného páru, který uprostřed Atlanty zjistí, že Zemi navštívili mimozemšťani. A mají blíž k těm z Války světů než z E.T.ho. Teď se musí dostat na předměstí a doufat, že tam najdou svoje děti. Jo a celé by to mělo být natočené v reálném čase. Zatím není potvrzené, že by měl Spielberg režírovat, ale vzhledem k jeho vytížení se asi bude hledat náhradník. 

--- 

Vytáhni v hospodě: Scénář The Fall napsal Peter Bridges, jenž je teď v Hollywoodu horkým zbožím. Na loňském blacklistu se objevil i jeho thriller Resurface, který se odehrává na dně Mariánského příkopu, kde po nehodě zůstanou uvězněni dva vědci.