S Legendou o Tarzanovi to od začátku nevypadlo moc vesele. Natáčení sice skončilo už v říjnu 2014, na první upoutávku jsme ale museli čekat do prosince 2015 a nikoho neoslnila. Zbytek kampaně pak nebyl o moc lepší, a v tuhle chvíli se film za 180 milionů dolarů řítí k otvíráku 25-33 milionů (takže o něco víc než Warcraft). Nás ale stejně zajímala jediná věc - bude Tarzanův velký návrat povedený?

 

Inu, teď už víme, že se zázrak nekoná. Na Rottenech jsou sice 3 spokojené recenze, v nichž se hovoří o dobře vyvážené reimaginaci, zbylých 14 textů ale dští síru. Legenda o Tarzanovi je prý ve všech směrech matná, víceméně zbytečná a nemá moc zajímavé hrdiny. Jedna z nejhorších výtek přitom zní "i když je to první díl, působí to jako další sequel" a vzduchem dokonce létají přirovnání k Johnu Carterovi a Osamělému jezdci.

Takže... ačkoliv byl John Carter celkem fajn, začínáme se bát. David Yates zřejmě promrhal solidní herce i obří rozpočet a natočil další digiorgie, které skoro nikoho nezajímají. Snad tu šnůru jedniček a nul v srpnu zlomí Bourne a Suicide Squad!