Jak asi víte, Marvel nemůže natočit sólový film s Hulkem. Distribuční práva stále vlastní Universal, který je Disneyovcům jen tak nepředá, a tak se Ruffalův Bruce Banner objevil pouze ve dvou dílech Avengers. Na týmovky se totiž tahle klička nevztahuje. A příští rok ji Marvel obejde tím, že Hulka vecpe do trojky Thora.

 

Epická sci-fi, v níž má bůh hromu zastavit Ragnarok (konec bohů, vesmíru a tak vůbec), se kvůli využití Hulka překopala v klasický buddy movie. Novozélandský režisér Taika Waititi se tak může obrovsky vyblbnout, a podle nejnovějších drbů nás čekají opravdové comicsové hody – Marvel totiž do Thora propašoval adaptaci Hulkovy planety.

Nesmírně populární příběh, v němž je Hulk odeslán do vesmíru a rve se v obří aréně, samozřejmě bude dost osekaný. To hlavní bychom ale dostat měli, takže se připravte na mimozemskou gladiátorskou řež, do níž zasáhne i (holohlavý!) Thor. Celou „krvavou“ show má řídit nevyzpytatelný Grandmaster, jehož si zahraje Jeff Goldblum. A do toho všeho samozřejmě promluví i Hela s tváří Cate Blanchett nebo hromotluk Executioner, jehož si střihne Karl Urban.

 

Dva Avengeři, kteří vynechali Občanskou válku a pátrání po Buckym, si tak dají vlastní mix dvou slavných příběhů. Jste rádi, že Marvel došel k tomuhle kompromisu? Anebo vás podobné kombinování zápletek štve? Dejte vědět v diskuzi, trojka Thora je každopádně čím dál tím našlápnutější.

---

Vytáhni v hospodě: Whedon chtěl Hulka nasměřovat do vesmíru už na konci Avengers: Age of Ultron. Plány na Thor: Ragnarok ale ještě nebyly definitivní, takže se udělal kompromis a Hulk jen letí po obloze.